yhteenmuutto

:( simin yhteenmuutto

Mulla on sim joka seurustelee toisen Simin kaa, ja nyt haluisin et ne muuttaa yhtee, mut pitääks eka mennä naimisii? Ku ei oo tullu kertaakaa sitä ehdota yhteenmuuttoa hommaa.. Ku haluisin et ne eka vaa asuis yhes enneku menee naimisii, mut onks se ees mahollista? Ja ne asuu siis eri talouksissa

11

4565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi muuttaa yhteen ilman naimisiin menoa. Tee vain tarpeeksi niitä ystävällisen valikon (ei romanttisen) vaihtoehtoja, niin kyllä sen lopulta pitäisi ilmestyä. :)

      • Kiitoksia taas

        Okei, kiitos (: teen niin


      • Anonyymi

        Mulla ei tullu vaikka simit on parhaita kavereita nii se ei ehota yhteenmuutyoa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mulla ei tullu vaikka simit on parhaita kavereita nii se ei ehota yhteenmuutyoa?

        Onko tonttilla jo valmiiksi maksimimäärä simejä (ja lemmikkejä)?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tonttilla jo valmiiksi maksimimäärä simejä (ja lemmikkejä)?

        Paljonko niitä simejä voi olla ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paljonko niitä simejä voi olla ?

        8 kpl (sims 4), 10 kpl (sims 2 ja sims 3 lemmikkilisäreillä) ja modeilla lähes kuinka monta tahansa.


    • Anonyymi

      Okei 👍 No mulla on The Sims 4 lemmikki lisäri joka on ainoo ja mulla on nyt 4 simiä talossa ja ne naiset seurustelee miesten kanssa ja ne on parhaita ystäviä ne naiset niitten miesten kanssa eikä ne edes oo niin rakastuneita mut joo no mulle ei ole ilmestynyt sitä yhteen muutto ehdotusta että sitä voi sille miehelle ehdottaa..🤔 Mitä mä teen ...??

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Jos painat ystävällinen ja lisaa vaihtoehtoja nii pitäis tulla muuta talouteen

    • Anonyymi

      Mulla on 2 simiä, toinen on mun taloudesta ja toinen on mun simin vaimo. Mä muutin ne mun simin vaimon kotiin ja siellä oli koko perhe. Nyt kun yritän muuttaa mun simin ja mun simin vaimon muualle, niin mun simi katsoo puhelinta, mutta ei tapahdu muuta. Miten saan ne muuttamaan kahdestaan??

      • Anonyymi

        Saat ne muuttamaan näin:

        Mene karttaosioon, sieltä oikeasta yläkulmasta klikkaamalla.

        Kun olet siinä, niin paina sellaista pienempää valikkoa siinä, joka näyttää sinulle perheitä. Sen pitäisi olla sen edellisen näppäimen lähellä. En muista sen nimeä.

        Sieltä valitse se perhe jota pelaat ja josta haluat SIIRTÄÄ muutaman simin pois.

        Valitse se perhe ja siihen ikkunaan mikä ilmsetyy tulee erilaisia vaihtoehtoja joista yksi on sellainen millä voit siirtää simejä pois taloudestasi.

        Kun se ikkuna avautuu, niin klikkaa simiä, sitten nuolta poispäin, niin se menee "uuteen talouteen". Siirrä siihen uuteen talouteen se sinun simisi ja hänen vaimonsa.

        Nyt kun poistut siitä ikkunasta, niin huomaat että sinulle on tullut kaksi uutta perhettä, siihen talouksienhallintaikkunaan.

        Se muuttaminen tai pyytäminen simiä asumaan luoksesi on buginen paska eikä toimi. Joudut siis joka kerta tekemään noita muuttamisia, perheiden yhdistämisiä ja perheiden "hajottamisia" tekemään sieltä karttaosion talouksien hallinnasta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6374
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3813
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3190
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      969
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe