yhteenmuutto

:( simin yhteenmuutto

Mulla on sim joka seurustelee toisen Simin kaa, ja nyt haluisin et ne muuttaa yhtee, mut pitääks eka mennä naimisii? Ku ei oo tullu kertaakaa sitä ehdota yhteenmuuttoa hommaa.. Ku haluisin et ne eka vaa asuis yhes enneku menee naimisii, mut onks se ees mahollista? Ja ne asuu siis eri talouksissa

11

4859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi muuttaa yhteen ilman naimisiin menoa. Tee vain tarpeeksi niitä ystävällisen valikon (ei romanttisen) vaihtoehtoja, niin kyllä sen lopulta pitäisi ilmestyä. :)

      • Kiitoksia taas

        Okei, kiitos (: teen niin


      • Anonyymi

        Mulla ei tullu vaikka simit on parhaita kavereita nii se ei ehota yhteenmuutyoa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mulla ei tullu vaikka simit on parhaita kavereita nii se ei ehota yhteenmuutyoa?

        Onko tonttilla jo valmiiksi maksimimäärä simejä (ja lemmikkejä)?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tonttilla jo valmiiksi maksimimäärä simejä (ja lemmikkejä)?

        Paljonko niitä simejä voi olla ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paljonko niitä simejä voi olla ?

        8 kpl (sims 4), 10 kpl (sims 2 ja sims 3 lemmikkilisäreillä) ja modeilla lähes kuinka monta tahansa.


    • Anonyymi

      Okei 👍 No mulla on The Sims 4 lemmikki lisäri joka on ainoo ja mulla on nyt 4 simiä talossa ja ne naiset seurustelee miesten kanssa ja ne on parhaita ystäviä ne naiset niitten miesten kanssa eikä ne edes oo niin rakastuneita mut joo no mulle ei ole ilmestynyt sitä yhteen muutto ehdotusta että sitä voi sille miehelle ehdottaa..🤔 Mitä mä teen ...??

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Jos painat ystävällinen ja lisaa vaihtoehtoja nii pitäis tulla muuta talouteen

    • Anonyymi

      Mulla on 2 simiä, toinen on mun taloudesta ja toinen on mun simin vaimo. Mä muutin ne mun simin vaimon kotiin ja siellä oli koko perhe. Nyt kun yritän muuttaa mun simin ja mun simin vaimon muualle, niin mun simi katsoo puhelinta, mutta ei tapahdu muuta. Miten saan ne muuttamaan kahdestaan??

      • Anonyymi

        Saat ne muuttamaan näin:

        Mene karttaosioon, sieltä oikeasta yläkulmasta klikkaamalla.

        Kun olet siinä, niin paina sellaista pienempää valikkoa siinä, joka näyttää sinulle perheitä. Sen pitäisi olla sen edellisen näppäimen lähellä. En muista sen nimeä.

        Sieltä valitse se perhe jota pelaat ja josta haluat SIIRTÄÄ muutaman simin pois.

        Valitse se perhe ja siihen ikkunaan mikä ilmsetyy tulee erilaisia vaihtoehtoja joista yksi on sellainen millä voit siirtää simejä pois taloudestasi.

        Kun se ikkuna avautuu, niin klikkaa simiä, sitten nuolta poispäin, niin se menee "uuteen talouteen". Siirrä siihen uuteen talouteen se sinun simisi ja hänen vaimonsa.

        Nyt kun poistut siitä ikkunasta, niin huomaat että sinulle on tullut kaksi uutta perhettä, siihen talouksienhallintaikkunaan.

        Se muuttaminen tai pyytäminen simiä asumaan luoksesi on buginen paska eikä toimi. Joudut siis joka kerta tekemään noita muuttamisia, perheiden yhdistämisiä ja perheiden "hajottamisia" tekemään sieltä karttaosion talouksien hallinnasta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      299
      4840
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      138
      3099
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      54
      3032
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      33
      1580
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1272
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1209
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      12
      1042
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1031
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      1009
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      1001
    Aihe