Missä on poliisit Kajaanista kun niitä ei näy ollenkaa partiomassa yö elämää:??????????? Varsinkin nyt mopo pojat tekevät mitä haluaa ajelevat ilmakypärää ja humalassa, ja nuoriso sotkee meluaa rantapuistossa ryyppää alaikäset,hei missä poliisit??????????? älkää vedotko kun ei ole miehitystä, ei poliisien pitää valvoa yölläkiin.
Missä on kajaanin poliisit?????????????????????????????????????
poliisit misssä
18387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
ABC:LLÄ vahtaamassa kulttuurin rikastajia !
pusikossa vetelemässä toisiiaan suoleen.
grilli jonossa tai korttia pelaamassa;D
"mopo pojat tekevät mitä haluaa ajelevat ilmakypärää ja humalassa, ja nuoriso sotkee meluaa rantapuistossa ryyppää alaikäset"
mistä tiedät ovatko humalassa ja oletko ihan henkkareita käyny utelemassa siellä rannalla?
onkohan asiat sinulla jo liian hyvin kun tuommoisella päätäsi vaivaat.
onko tuo ilmakypärä vähän niinqu ilmakitara vai?
Minä osaan ajaa ilmamopolla!
näin nämä pennut täällä vai vinoilee ja luulevat olevansa fiksuja. kunnon mopoilija ajelee kypäräpäässä eik rantapuistossa 5aikaa aamulla ilman tätä kypärää,joten voi voi
Tommosen vittuilun jälkeen turha tulla enää kerjäämään kyytiä. Pakokaasuja saat haistella!
KESÄLOMILLA TIETENKIN!!! pitäähän sitä antaa työrauha rosvoillekin ja riittää plliisillekin röitä talveksi....
Viikonloppuisin, jos haluat nähdä poliisiauton liikenteessä öisinkin, niin keskusta on oikea aitiopaikka. Arkisin iltapäiväruuhka on toinen mahdollisuus.
Lönnrotinkatu 2
Vapaan kasvatuksen saastuvan ja notkuvan jäteloisnuorison aisoissa pitäminen kuuluu kylläkin vanhemmille, ei poliisille. Jos ei kasvatus sen vertaa kiinnosta, että pitäisitte saastuvat notkujatoukkaloisenne kurissa, niin ÄLKÄÄ TEHKÖ NIITÄ KUMINKÄYTÖN LAIMINLYÖNNIN SEURAUKSENA SYNTYVIÄ VAHINKOJA!!!
Ja poliisille pitäisi todellakin antaa välitön kurinpalautusoikeus nokialaisella nuoriso-ohjaajalla ja saastojen mopot tulisi pistää palasiksi heti, kun on syytä epäillä saastuvan notkuja-petterin ajaneen sillä känniörvelöissään.
Vähän vaikuttaa tuo sinunkin kasvatuksesi jääneen puolitiehen. Vaikkeivat vanhempasi sinua rakastaneetkaan, olisivat edes opettaneet säällisen oman äidinkielen taidon.
Kaikesta huolimatta, Jeesus rakastaa sinua!
(Ja kukaan muu ei ole, eikä tule, sinua rakastamaan. Ikävä kyllä)
Näytä sitten fiksuna äidinkielen lehtorina, missä kohtaa tekstiäni näet kielioppivirheitä? Koska itse en huomaa, vaikka Eximian äidinkielestä kirjoitinkin. Ja jeesuksesi voit tunkea sinne minne aurinko ei paista, luuletko että kukaan järkevä nykyihminen tuollaiseen sontaan enää uskoo.
Takkarannan mökillä saunomassa
Vaan pirun monessa paikassa kerkiäävät olla !
Mee ite sinne vahtaamaan eläkä muita velvoita, kun joudat ky ttäämään nuorten tekemisiä.
Laajalla?