Viinitilat Sisiliassa

Olemme lähdössä elokuussa viikoksi Sisiliaan, Giardini-Naxosiin lähettyville. Haluaisimme käydä tutustumassa alueen viinitiloihin. Onko vinkkejä hyvistä viinitiloista Giardini-Naxosin lähettyvillä? Tarvitaanko autoa vai onnistuuko matka julkisilla kulkuvälineillä?
1544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuossahan noita on koko lista: http://www.bereilvino.it/cantine/sicilia/

Kuten varmasti tiedätkin italian kielen taito on jokseenkin välttämätön ainakin jos ominpäin ajattelitte tiloilla vierailla. Noilla turistialueilla saattaa tosin olla myös joitain järjestettyjä retkiä jolloin italian osaaminen ei ole tarpeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viinin ystävät kirjoitti:

Olemme lähdössä elokuussa viikoksi Sisiliaan, Giardini-Naxosiin lähettyville. Haluaisimme käydä tutustumassa alueen viinitiloihin. Onko vinkkejä hyvistä viinitiloista Giardini-Naxosin lähettyvillä? Tarvitaanko autoa vai onnistuuko matka julkisilla kulkuvälineillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu