Kursori liikkuu ja klikkailee itsestään.
Olen yrittäny päivittää hiiren ajurit, sekä tarkistanut haitta-ohjelmat sekä F-securella että Malwarebytesillä, eikä mikään auta. Myös windowsin (7) päivitykset on ajantasalla. Windows on aito.
Ongelma korjaantuu hetkeksi jos langattoman hiiren kytkee pois tai boottaa koneen, mutta hetken päästä ongelma taas palaa.
Sony vaio läppäri kyseessä.
hiiri/kursori sekoilee
1
328
Vastaukset
Voi jestas tätä taustatiedon määrää!
Siis mikä hiiri on kyseessä, ainoa mikä selvisi on että se on langaton?
Ja hiiri merkkejä/malleja on satoja.
Kuinka vanha se hiiri on?
Aika usein jos ei pohjassa olevan "lukupään" puhdistus esim. karvoista auta tai ajurien asennus taitaa vaihtoehtona olla vain että osta uusi.
Toimiiko toisella koneella näin tarkistetaan että onko vika koneen ristiriidassa vai hiiressä?
Kokeile myös toisessa usb-portissa sitä "lähetintä" poistuiko ongelma?
Poista lähellä olevat ylimääräiset sähkölaitteet.(Saattavat häiritä langatonta yhteyttä. Lisäksi magneetit pois lähettyviltä jos on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719497- 756482
- 286126
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni985925Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv435779Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1005668- 625093
- 434777
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604134- 493745