Voinko hakea yksityisen hoidon tukea, jos tarvitsen lapselleni hoitopaikkaa vain yhdeksi kuukaudeksi? Kuulin joskus ettei Kela ole myöntänyt sitä, jos kyseessä on vain väliaikainen hoidon tarve.
Vastaukset 2
- kysy kelasta
Kysy kelasta: nettisivuilla ei ole mitään tietoa, että mikä on aikaraja. Täysiltä kuukausilta sitä maksetaan joka tapauksessa.. Voihan sitä tukea varmuuden vuoksi hakea pidemmäksi ajaksi ja sitten heti ilmoittaa muutoksesta kuukauden kuluttua?
- PpHoitaja
Tukea saa kelalta vain jos on min. Ikk hoidossa. Jos alle ei saa eli jos laittaa vaikka 1 päivä päälle sen kuukauden niin eiköhän tuo tule.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231024- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha589861- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646- 69644