Miten saan loppumaan naapitin miehen rekan tyhjäkäytön? Viime yönäkin kello yksi löi auton ruksuttamaan ja täytti samalla jotain papereita ohjaamossa. Auto kävi tyhjäkäynt n 3min. Eihän kesällä käsittääkseni saa tyhjäkäyntiä käyttää!!? Todella ärsyttävää ja itsekästä!
Naapirin rekkakuski!!!
turhaantunut
6384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ilmoita isännöitsijälle puhelimitse tai sähköpostilla..
Rekka ei ole sama asia kuin henkilöauto. Mutta siitä huolimatta...pitääkö se naapuri muka rekkaansa talon parkkipaikalla?
olisiko kenties vaikka nostanut jarrujärjestelmään ilmanpaineita!! kun se iso paha auto ei liiku mihkään ennen ilmanpaineita!
Mutta niitten rekkojen ei tarvii olla parkkipaikoilla viemässä tilaa. Ihan sama vaikka se ei olisi edes parkkipaikalla mutta niistä laitteista lähtee niin kova ääni et siihen herää aivan varmasti. Eli rekkoja kuuluu säilyttää sellaisissa paikoissa missä ne aiheuttaa mahdollisimman vähän ongelmia toisille.
Hommaa korvatulpat, niin ei häiritse tai mene vain tosi väsyneenä nukkumaan, niin ei maanjäristyskään herätä! Täällä talvisin aletaan auraamaan aamu neljältä ja piip piip vaan kuulee. Olen iloinen, että täällä on ahkeria ihmisiä työnsä äärellä, eikä ole mitään sossupummeja. Voisitko mennä vasta aamu kahdelta nukkumaan ja vetää päivisin pikku päikkärit, niin ei ole ongelmia :)
>2014
>vastaa trolleihin