yh-äiti puolisoksi??

heija heija

mies, voitko kuvitella olevasi parisuhteessa, johon kuuluisi naisen kolme lasta?

mulla tämmönen tyypillinen tarina, avioerosta parisen vuotta ja jäljelle jäi kolme lasta. ovat nyt 5, 7 ja 9 vuotiaita. asuvat isällään toistaikseksi, mulla hankalat työajat. ja paloin loppuun, eron, uuden työn ja pikkuihmisten kanssa.

perheen rikkoutuminen, etenkin lasten "menettäminen" on ollut kova pala. haaveilen yhä parisuhteesta ja perheestä, johon kuuluisivat omat lapseni. mutta omalla kohdalla se melkein vaatisi sen, että mahdollinen kumppani, mies, hyväksyisi lapseni ja suostuisi siihen, että joutuisi silloin tällöin ottamaan lapsista vastuuta minun ollessa töissä.

mitä miehenä ajattelet, voisitko olla (tosi upean ja kivan, kaikinpuolin :)) naisen kanssa suhteessa, jos siihen tulisi ylimääräisenä lapset? olen jotenkin menettänyt toivoni, mutta olenko väärässä?

2

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mummoni1

      Älä menetä toivoasi,sukuuni samanlainet tapaus noin vuosi sitten tuli ...
      miehelle olen mumo ja olen hirveän onnellinen,heidän yhteiselostaan.
      Olemme maaseudun kansaa,ei kaupunkilaisia...

    • Ei siinä mitään mahdotonta ole löytää mies, joka pitäisi lapsistasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2252
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      222
      2127
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      119
      1441
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      17
      1196
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1061
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe