mies, voitko kuvitella olevasi parisuhteessa, johon kuuluisi naisen kolme lasta?
mulla tämmönen tyypillinen tarina, avioerosta parisen vuotta ja jäljelle jäi kolme lasta. ovat nyt 5, 7 ja 9 vuotiaita. asuvat isällään toistaikseksi, mulla hankalat työajat. ja paloin loppuun, eron, uuden työn ja pikkuihmisten kanssa.
perheen rikkoutuminen, etenkin lasten "menettäminen" on ollut kova pala. haaveilen yhä parisuhteesta ja perheestä, johon kuuluisivat omat lapseni. mutta omalla kohdalla se melkein vaatisi sen, että mahdollinen kumppani, mies, hyväksyisi lapseni ja suostuisi siihen, että joutuisi silloin tällöin ottamaan lapsista vastuuta minun ollessa töissä.
mitä miehenä ajattelet, voisitko olla (tosi upean ja kivan, kaikinpuolin :)) naisen kanssa suhteessa, jos siihen tulisi ylimääräisenä lapset? olen jotenkin menettänyt toivoni, mutta olenko väärässä?
yh-äiti puolisoksi??
heija heija
2
205
Vastaukset
- mummoni1
Älä menetä toivoasi,sukuuni samanlainet tapaus noin vuosi sitten tuli ...
miehelle olen mumo ja olen hirveän onnellinen,heidän yhteiselostaan.
Olemme maaseudun kansaa,ei kaupunkilaisia... Ei siinä mitään mahdotonta ole löytää mies, joka pitäisi lapsistasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251268
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89924- 94904
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede23857Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat286750- 94730
- 109646
- 34638
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet131558