Naurettavaa touhua. Soitan kun netti ei puhelimessa toimi niin kaveri rupee myymään puhelinta. TÄH mulla ei netti toimi puhelimessa niin mikä velho siellä jo tietää et mun puhelimessa on vika? Onko niin että Soneran tarvii nyt jo joka portaalissa myydä? eikö Vikapalvelu voisi olla ns. myynti vapaa? vai onko se oikein että jos puhelimessa ei netti toimi tai puhelut pätkii niin tärkeintä on tietää missä on muut perheen liittymät ja onko uudelle puhelimelle tarvetta. NO EI ENÄÄ KUN UUDELLE OPERAATTORILLE!
Soneran tekninen asiakaspalvelu
1
285
Vastaukset
Morjesta,
Ensinnäkin, mikä tilanne sinulla on netin suhteen tällä hetkellä, toimiikos se tällä hetkellä ok?
Ja sit vielä, olisimme kiinnostuneita tuosta itse palvelutapahtumasta kaikkinensa. Olisko sulla mahdollisuus laittaa meille viestiä niin pääsemme siihen tilanteeseen käsiksi?
Jos sopii, ja jos sulla on Facebook-tunnarit niin laitatko meille siellä privana vaikka puhelinnumerosi niin tutkimme vähän tapahtunutta. Tai, toinen vaihtoehto on että jos chattaat meillepäin Omien Sivujen Liittymänhallinnasta löytyvän chatin kautta niin saadaan siitä sun tiedot selville :)
(laita mukaan vaikka linkki tähän keskusteluun)
Olisimme kiitollisia jos pääsisimme asiasta jyvälle. Meille ja meillä on tärkeintä että ongelma ratkaistaan ensin, siitä me lähdetään!
Miltä kuulostas? Kiitos jo etukäteen,
Tero@SoneraPartio
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä891839Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771703Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2921470Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1751379- 51957
- 56957
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em70937- 66914
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40901Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤52888