Pikkusisko on niin******** ärsyttävä

Joonas :)

Olen 15 v poika ja mulla on vuoden nuorempi sisko joka ärsyttää tahallaan. Hänellä on pienet rinnat ja esittää jotain VITUN mallia. Siskoni salailee kaikkea ja luulee olevansa muodikas. nytkin hän meikkaa viereisessä huoneessa. jos hän näkee että keskustelen jonkun tytön kanssa facebookissa niin siskoni menee heti sanomaan että seurustelen jne.. sillä ei ole poikaystäviä siksi että on niin ujo. Seksi on hänelle vaikea asia. jos esim tvstä tulee joku välikohtaus JOSSA KAKSI IHMISTÄ PUUHASTELEE niin hän esittää ettei muka huomasi sitä ja muuttuu punaiseksi... Miten saan pikkusiskoni hiljaiseksi? ja siten ettei se olis nii ÄRSYTTÄVÄ??

8

2129

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dreamer99

      No siihen ei oikee oo keinoi :( sun siskos on mikä on :D mutt toki servaile se maahan ni näytät vähä kuka on se boss (;

    • KOKEILE TÄTÄ

      Luulen, että oikeasti siskosi on hiukan epävarma itsestään ja hän haluaisi olla kanssasi läheisempi. Olisiko mahdollista, että voisitte tehdä yhdessä jotain aina silloin tällöin? Vaikka pelata jotain tai jos ei muuta, niin käydä vaikka ulkona lenkillä ja "snagarilla". Itselläni on ollut sekä isoveli, että pikkuveljiä ja muistan, miten hirveän ylpeä olin kun isoveli suostui olemaan ystäväni (eli tehtiin yhdessä jotain kivaa). Se oli tosi ihanaa! Pikkuveljet taas ärsyttivät välillä tosi paljon, mutta sitten kun aloimme harrastaa yhdessä (pelattiin, käytiin hiihtämässä yms) niin kaikki alkoikin mennä kivasti.
      Kannattaa ainakin kokeilla ;)

    • Anonyymi

      miksi koit tarpeelliseksi mainita påikkusiskosi tissien koon? Kyllä niitä malleja ilman tissejäkin löytyy.. plus kuuluu tuollainen ikään ja sisaruuteen.

    • Anonyymi

      Kysy siltä et haluuks se sun panevan sitä

    • Anonyymi

      Vihaan ku mun pikkusisko laulaa jotain käärijän välikuolemaa ja Kot kot juttua ja kaikkia huonoja biisejä sitten se ärsyttää tahallaan ja yrittää esittää coolia joka saa korvareijät ja flexailee ja sitte huijaa lautapeleissä ja muissa sitten käy huoneessani ilman lupaa ja ottaa kaikkia kirjoja

    • Anonyymi

      Anna siskolle munaa sitä kaipaa.

    • Anonyymi

      Mun sisko on vielä ärsyttävämpi

    • Anonyymi

      Anna sille mitä se haluaa 👍😂

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      68
      4490
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3749
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      111
      3377
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      28
      1931
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1185
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      90
      939
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      895
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      892
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe