Moi.
Meidän kääpiöpinseri on nyt 10kk ja haluaisin tietää millasta muiden kääpiöpinsereiden käytös on ollut murrosikä vaiheessa myös muidenkin koirien murrosikä tarinat kelpaa :D
Meidän kääkkä on alkanut haukkumaan ja vierastamaan syliin ottoa enemmän ja ruokahalukin on nyt vähentynyt kun ei nyt maistu se jauheliha eikä nappulat tai kermaviili, huhhu kauheen nirso tullut kun ennen kaikki maistu tosi hyvin nyt tänäänkin söi vaan n. 3rkl verran ruokaa.
Meille kyllä tuli tuossa paripäivää sitten toinen pentu että saattanee vaikuttaa myös jollakin tavalla.
Mutta kertokaa kokemuksia! :D
Kääkän murrosikä?
4
256
Vastaukset
- Naksuta jengiä <3
Hormonit ja tytöt saattaa olla myös mielessä jos ei ruoka maita saati syli. Annat vaan tasapuolisesti molemmille rakkautta ja nameja, naksutin on oiva viehe jopa kääkän käännytämiseen ;)
Klik, klikiä päivään :D
Energisiä tehopattereita noi kyllä on ja pilkettä silmäkulmassa joka käänteessä - Kääkänmurrosikä
Haha ihana
- kääkkä6
Kääkkä tarkoittaa vanhaa, raihnaista ihmistä, ja on haukkumasana.
Koirilla ei ole mitään "murrosikää".
Nyt haloo herää aloittaja todelliseen maaimaan, älä elä kuvitelmissa ja epätodellisuudessa. - ItselläKääkkä
Kyllä se useilla koirilla (kokemusta eri roduista) on ns. murrosikä ollut ja joillain helpompi kausi, toisilla ei... Ohi on mennyt kaikilla kokeilu jne. En itse helpompaa nimitystä tuolle keksi kun murrosikä :)
Kääkkä nyt sattuu "lemppari"nimi olla tuolle rodulle, eipä sitä tarvitse käyttää jos ei halua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253