Te jotka tiedätte jotain meksikosta! (:

dr3amcatch3r

Olen suunnittelemassa vaihtarivuottani ja haluaisin kovasti suunnata lattarimaihin, mutta myös Meksiko vaikuttaa siistiltä paikalta. Mitä eroa on Meksikolla ja Lattari mailla? Itse pidän kuumasta ja aurinkoisesta säästä, ja siksi olenkin yrittänyt etsiä Meksikon lämpimimpiä kohteita, mutta ei vaan tunnu googlesta löytyvän. Kaipaisin todella paljon kokemuksia ja kaikkea tietoa maasta.

2

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meksikosta kokemusta vain Jukatanin niemimaalta. Kiertelin skootterilla niemen. Löysin Mayaintiaanien jälkeensä jättämiä raunioita. Niemi oli aivan tasaista. Ei muuta mainittavaa nähtävää sattunut kohdalleni. Ilma oli hyvä, eikä ongelmia ollut. En silti pidä paikkaa kovinkaa hyvänä lomakohteena moneen muuhun maahan verattuna.

    • Yukatan

      Jaa.. vähän olen erimieltä. Kyllä Meksikossa nähtävää riittää, meri on mahtava, voi uiskennella vaikka jättikilppareita seuraten. Wanhat rauniokaupungit oli aikas kivoja, niitä löytyy vaikka kuinka monta, kaikkia ei ole vielä kaivettu esiinkään. Eksoottiset pikkukylät vuoristossa on aikamoisia kokemuksia, siellä sattuu ja tapahtuu. Erikoisia juomia ja syömisiä löytyy vaikka mitä. Suosittelisin ryhmämatkoja joita tuolla tehdään, näin pääsee kokemaan paljon enemmän. En yksin lähtisi kiertämään peukku pystyssä, matka voi päättyä huonosti. Löhöämällä cancunin rannalla saa aivan väärän kuvan koko maasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4203
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      117
      2659
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2412
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1446
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1446
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      973
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      966
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      941
    Aihe