Kertokaa ihmeessä tietämättömälle mistä mahdollisesti saattaisin löytää animea suomiteksteillä? Rozen Maidenia ja muita sarjoja löytyi ennen Fintv:ltä, mutta nykyään niitä ei löydä enää mistään ja se harmittaa.
Pyydän tosi kipeästi, että joku kertoisi mistä Rozen Maiden sarjaa voisi löytää (olen täysin hurahtanut siihen).
Sitten vielä jos joku voisi paljastaa minulle, mistä voisin tilata mangaa suomenkielisenä? Urumi ja Punainen Jättiläinen on jo katsottu läpi, mutta sisältö on aika rajallista...
Mistä löytää animea suomiteskteillä?
6
285
Vastaukset
- mangahullu1
nettisivu nimeltään ushi-ai löytyy rozen maiden
- gkfjujbhthhjhyhhhh
Ei hyvä päivä niit kirjoi ei tarvii ettii erikois kaupoist ku suomalaisesta kirjakaupastakii löytyy
- -ShyGirl-
Huomauttaisin sinua että SUOMALAISESTA KIRJAKAUPASTA ei saa mangaa. Piirustusvälineitä oppaita kyllä saa mutta ihan manga mangaa ei saa. Perus kaupat s-market k-kauppa niistä löytyy mangaa. Myös divareista löytyy ja kirppiksiltä.
- Tienkulkenut
Englanninkielisiin teksteihin tottuu ja oppii ihan peruskoulun käynytkin tavis. Ja miten valtavat määrät se avaakaan katsottavaa internetistä. Japani-ääninäyttelyhän on maailman huippua. Suosittelen aloittamaan eng sub jaksojen katsomisen. Ilmaiseksi katsottavissa satoja kokonaisia sarjoja ynnä elokuvia.
- koulunpenkille mars
Kannattaa tosiaan enkkua opetella, koska sen kielisiä fan subeja tehdään joka animeen.
Kannattaa opetella enkkua :D meinaa löydät helpommin noita animeita mitä haluat kattoo, pitää vaan kattoo sitten enkun teksteillä.
Siinä samal ite oon oppinu hurjasti japanii ja enkuntaitoki kehittyny ^^
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2034445Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t693175Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881757Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131347Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231148Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101111- 501108
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481089- 50999