Minulla on ollut nyt puolisen vuotta Lumia 900, ja siinä toimii netti ihan normaalisti, mutta poikkeuksen tekee Youtube: kun yritän mennä sinne ja katsoa videoita, niin ruutuun ei tule muuta kuin valkoista; jostakin syystä ei siis pääse lainkaan Youtubeen. Kaikki muut nettisivut toimii.
Onko kellään tietoa mistä olisi kysymys?? Ja mitä voisi tehdä?
Onko kellään tietoa mistä olisi kysymys?? Ja mitä voisi tehdä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lisättäköön vielä tarkennuksena, että aiemmin siis Youtube on kyllä toiminut ihan normaalisti puhelimessani, mutta nyt siis sen sivut eivät enää edes avaudu. Tätä on kestänyt n. viikon.
kokeile puhelimen uudelleen käynnistystä
JA onko kyse Youtuben omasta sovelluksesta vai menetkö sinne nettiselaimen kautta?
Samantekevää onko kyseessä Youtube-sovellus vaiko nettiselaimen kautta, molemmat toimivat Lumiassa.
Kun menen nettiselaimen kautta, niin silloin youtube ei toimi. Nyt kävin lataamassa jonkun ilmaisen youtube-appsin, ja sen kautta youtube nyt sitten toimii. Mutta tuon appsin kautta se on vähän hankalampi mm. mainosten takia ja joitakin perustoimintoja puuttuu.
Jotakin kummaa tässä on, kun ei youtube toimi normaalisti. Myöskään puhelimen sammuttaminen ei auttanut.
onko se meiltä pois jos jollain ei pelitä youtube,ihan sama vaikkei toimi
Nokiat blokkaa youtuubin pois, koska Nokia on perustamassa omaa Nokiatube palvelua, eikä halua että katsotaan muita tahoja. Myöskään Facebook ei kohta toimi, tilalle tulee Nokinaama palvelu.
Paska lagaa kokoajan, ihan kuin iphone!