Kertokaasss...

Olen aikeissa ostaa iPhone 5 mutta siinä on muutamia sovelluksia joilla en tee mitään ni voiko ne poistaa? Esim kun niitä sovelluksia voi siirtää näytössä ja ne heiluu ja siinä on x ni pitääkö siitä painaa vai miten? :D
863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joo, x niin poistuu.
Tehdasasetettuja ei saa pois mutta ne voi laittaa omaan kansioon, eipä niitä tehdasasetettuja saa mistään puhelin merkistä pois, ei edes androideista.

Äänestä
  • Kiitos kun kerroit. Itel kun ei ole kokemusta iPhonesta ollenkaa ja näin vaan videon ni tuli mieleen että voikohan näin tehdä. :)

    Äänestä

  • Androidistani olen monta tehdasoftaa poistanut...

    Äänestä

  • Herrmannnne kirjoitti:

    Androidistani olen monta tehdasoftaa poistanut...

    No kerroppas sitten miten saat roottaamattomasta vakio androidita pois tehdas softia jossa ei oteta riskiä tietoturvan kanssa?

    Äänestä

5s tullenee 2-3 kuukauden päästä. jos ei ole kiire, niin kannattaa miettiä odottaako sitä.

Äänestä
  • Oon kuullu kans että se olis tulossa tässä lähiaikoina. Sitä siis odottaessa. :)

    Äänestä

instagram
Facebook
Witter

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


iPhone kirjoitti:

Olen aikeissa ostaa iPhone 5 mutta siinä on muutamia sovelluksia joilla en tee mitään ni voiko ne poistaa? Esim kun niitä sovelluksia voi siirtää näytössä ja ne heiluu ja siinä on x ni pitääkö siitä painaa vai miten? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu