hammaslääkärillä vielä 2 kertaa sitten saan osaproteesin,fysioterapiassa,keuhkokuvassa,rasituskokeessa,labrakokeissa,epäilevät munuaisiaa jotakin,ja verensokeri on koholla,katsotaan joudunko lääkitykselle,siinähän tämä kesä meneekin ei ainakaan pitkäksi tule aika:)No onneksi on kunnallisia juttuja muuten maksaisi maltaita.
Menoa riitää
11
205
Vastaukset
- Utelias kysyy
Onko kaikki vaivat sytöista vai iästä ja elämän tavoista?.
- -ra
Eipä sitä tiedä.Sanoivat kun kävin säteissä jotta voi tulla Keuhkoihin tai sydämmeen häikkää kun koko rinta poistettiin,Ni nyt on ollut keuhko ja sydämen veritulppa.Röntdenin tuloksia odottelen.
- hmm....
Kerroit että saat perjantaina eli eilen ne thorax-tulokset....
- -ra
Olisin saanut mutta oma lääkärini oli poisssa,käskivät maanantaina ottaa yhteyttä.
- -ra
Näin on täällä Helsingissäkin joka toinen tervari on heinäkuun kiinni,ja aukiolevissa hoidetaan vaan akuutti tapaukset.Aikoja ei anneta vaan täytyy mennä odottamaan numerolappu kädessä.Ei sinne huvin vuoksi varmaankaan kukaan haluaa mennä.Onneksi tulokset saa puhelimitse
- Jännittävä tilanne
-ra, saitko tietää keuhkokuvien tulokset. Oliko niissä hälyttävää?
- -ra
Onneksi kuvissa ei löytynytmitään,vielä munuaisia ja verensokeria seurataan ja tehdään rasitustesti
- ggnvnvcncn
Onneksi vasta ensi viikolla-ra
- bnbnbbnbnb
Onneksi pääsen 16.9 viikoksi työyhteisön kanssa viikoksi Iittiin,soutelemaan,puolukkaan,sieneen ja lenkille maaseudun rauhaan
- bnbbnn
Toivottavasti silloin jo on ruska saisi hienoja valokuvia aamuisin on ihana lähteä kuuluuseen syysaamuun lenkille ei tarvita tuehia hikoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637