Hei! Tarkoituksena on käydä hamamissa Alanyassa. Osaisiko joku suositella hyvää sellaista? Mielummin Kleopatra-rannan puolelta. Kiitos!
Suosittele hyvää hamamia!
JaanaJaPekka
3249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Cemberlitas hamam vesipuiston takana on Kleopatran puolella ja mielestäni paras.Kävin tänä kesänä myös Mimoza hamamissa mutta oli pelkkää hätäistä lääppimistä työ heillä ja hinta oli 60 liiraa.
Cemberlitas maksoi viime kesänä 50 liiraa hengeltä ,mutta siellä saa rahoilleen vastinetta ja aina on jäänyt hyvä fiilis käynnistä.
Matkatoimistot suosittelevat Mimozaa,mutta se on surkein hamam missä olen käynyt ,siis työn suhteen ja hintaansa nähden.
Kiitos vastauksesta! Etsimme siis Cemberlitas-hamamin :)
Sanoisin että uusi Orient hamam on ehdottomasti paras. Kokeiltu melkein kymmentä hamamia Alanyassa ja tämän vuoden kokemus oli kyllä paras. Otettiin paikasta myös lisähieronnat koko loppuviikoksi.
Sijaitsee Heikin baari Bellan vieressä Kleopatran puolella. Täytyy varata aika koska eivät ota paljoa jengiä sisään kerralla. Ehkä juuri siksi niin hyvä.