Carlos kebab

8€ kebab ranskalisilla ja 5,2€ iso tuoppi. Imekää parsaa. Mie en enää ikinä osta tuolat mitään.
5518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nuo hinnat alkaa olemaan jo sellaisia mitä niiden olettaisi olevankin jos hoitaa verot ja kaikki muutkin maksut lain kirjaimen mukaan.

Äänestä

hyvän makuinen rullakebab siellä on.

Äänestä

Kebab kannattaa tehdä itse. Netissä on ohjeita vaikka kuinka paljon. Senkun lastuttaa ja pakkasesta sitten sulattaa, keittelee riisit tai paistaa ranuja. Kastikkeenkin voi tehdä itse, mutta olen ostanut kaupasta valmista. Ei jää annokselle paljoo hintaa.

Äänestä
  • myös pitsan voi tehdä itse, sitä en sitten tiedä "jääkö annokselle hintaa". jospa vaikka perinteisen quatron paistaisi, ensin taikina sitten uuni kuumaksi. kaupasta tarpeet. vai menisikö sittenkin kebulaan.

    Äänestä

ainakaa ei vanhentunutta lihaa tai rotanlihaa tarvi syyä jos ite tekis

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kurpa kirjoitti:

8€ kebab ranskalisilla ja 5,2€ iso tuoppi. Imekää parsaa. Mie en enää ikinä osta tuolat mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu