tänään nukkui ikiuneen

Miukunen....

meidän rakas colliemme :(

Ikää oli hiukan alle 14v. On niin ikävä rakasta poikaamme. Ei hienompaa ja kiltimpää koiraa voi olla. Poika sai elää pitkän elämän meidän perheessä. Seurana oli viimevuodet toinen koira, kissat ja lapsia.

Apua, miten me selviämme...

4

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ikuiseen uneen :(

      Hei, mulla kans collie 13v 2 kk , Koirani oli kans kiltti ja niin komea poika. Koirani nukkui 25.6.2013 eläinlääkärin nukuttamana, on ollut todella kova ikävä ja suru, miettinyt itsekin että miten sitä jaksaa. Kun välillä on niin sydäntä raastavaa. Koirani sai elää kanssani yli 13v. Nyt on kyllä tosi yksinäistä. Mikä sun koiralle tuli, mun koiralta meni takajalat :( tuli ihoongelmia ja ne ei parantuntu. Hoidoista huolimatta.

      Nyt on yksinäinen ja surullinen, kova ikävä.

      Tiedän miltä sinusta tuntuu, hiljattain oman koirani menettänyt.

    • Miukunen.....

      lonkat vaivasivat. Ylösnousu hankalaa ja kakkaamisasentoakin joutui kovasti hakemaan. Hampaatkin huonot, pehmeää ruokaa vain. Kaikkea iän mukanatuomaa vaivaa.

      Meidän koira oli tosi kiltti. Antoi kissanpentujen syödä kupistaan ruokaa, itse katseli vierestä ja söi vasta, kun pennut olivat syöneet :) Komea oli meidänkin poika vanhanakin.

      • Ikuiseen uneen

        Collieilla taitaa olla yleinen vika tuo lonkat.

        Ja tuo ikä taitaa olla yleensä sellainen 13v-14v

        Mikä on ollut Collielle Korkein ikä ?

        Kyllä Collie on ihana luonteinen koira, Rotua en vaihtaisi.


    • teeeeeeeeeee

      Voi ei. Suru on varmasti kova ! Otan osaa. Siunausta perheellesi !Miten selviätte ? Aika kultaa muistoja :D.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3809
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      64
      724
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe