tänään nukkui ikiuneen

Miukunen....

meidän rakas colliemme :(

Ikää oli hiukan alle 14v. On niin ikävä rakasta poikaamme. Ei hienompaa ja kiltimpää koiraa voi olla. Poika sai elää pitkän elämän meidän perheessä. Seurana oli viimevuodet toinen koira, kissat ja lapsia.

Apua, miten me selviämme...

4

235

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ikuiseen uneen :(

      Hei, mulla kans collie 13v 2 kk , Koirani oli kans kiltti ja niin komea poika. Koirani nukkui 25.6.2013 eläinlääkärin nukuttamana, on ollut todella kova ikävä ja suru, miettinyt itsekin että miten sitä jaksaa. Kun välillä on niin sydäntä raastavaa. Koirani sai elää kanssani yli 13v. Nyt on kyllä tosi yksinäistä. Mikä sun koiralle tuli, mun koiralta meni takajalat :( tuli ihoongelmia ja ne ei parantuntu. Hoidoista huolimatta.

      Nyt on yksinäinen ja surullinen, kova ikävä.

      Tiedän miltä sinusta tuntuu, hiljattain oman koirani menettänyt.

    • Miukunen.....

      lonkat vaivasivat. Ylösnousu hankalaa ja kakkaamisasentoakin joutui kovasti hakemaan. Hampaatkin huonot, pehmeää ruokaa vain. Kaikkea iän mukanatuomaa vaivaa.

      Meidän koira oli tosi kiltti. Antoi kissanpentujen syödä kupistaan ruokaa, itse katseli vierestä ja söi vasta, kun pennut olivat syöneet :) Komea oli meidänkin poika vanhanakin.

      • Ikuiseen uneen

        Collieilla taitaa olla yleinen vika tuo lonkat.

        Ja tuo ikä taitaa olla yleensä sellainen 13v-14v

        Mikä on ollut Collielle Korkein ikä ?

        Kyllä Collie on ihana luonteinen koira, Rotua en vaihtaisi.


    • teeeeeeeeeee

      Voi ei. Suru on varmasti kova ! Otan osaa. Siunausta perheellesi !Miten selviätte ? Aika kultaa muistoja :D.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1134
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1063
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      133
      871
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe