Olen aloittanut blogini n. kuukausi sitten ja pohdin lukijamääriä. Mun blogiani on käynyt katsomassa ensimmäisen kuukauden aikana n. 25 eri henkilöä viikossa, pari vakikävijää näyttää olevan. Onko tällainen lukijamäärä tuoreelle blogille ihan surkea, miten muilla? Hyvä asia sentään on, ettei todennäköisesti yksikään lukija ole sukulainen tai tuttu, kun en ole blogista vielä kenellekään kertonut :)
Aloittelevien blogien lukijamäärät
5
470
Vastaukset
- fjijolw
Mä alotin blogin tänään ja tullu yli sata kävijää. Mutta ei yhtäkään lukijaa :(
- uyuy77
Susanna
Helsinki
Muotibloggari, joka kirjoittaa Pink Bubble -blogissaan kaikesta mistä muotiblogimaailmassa puhutaan ja yritetään olla puhumatta. Tarjoan myös kullanarvoisia vinkkejä muille bloggareille sekä mielipiteitä, ajatuksia, täyttä faktaa ja ehkä myös fiktiota. Tervetuloa mukaan! - mrsk1
lukijoiden saaminen on kovaa työtä! ei kannata masentua vaan jatkaa kirjoittamista ja pitää sisältö laadukkaana! jos blogisi on oikeasti hyvä, kyllä niitä lukijoita alkaa ilmaantumaan!
zemppiä!
http://iammrsk.blogspot.fi - thatrogue
Alku tuntuu aina olevan hankalin, mutta kaikki trafiikki on aina hyvä juttu, varsinkin vakikävijät vaikka niitä olisikin vain pari. :)
http://thatrogueliv.blogspot.com - Tuoreblogisti
No niinpä, sitä vaan miettii, että ei taida riittää pelkkä hyvä sisältö, pitäisikö blogia jossain "mainostaa", kuinka ihmeessä kukaan löytää näitten "isojen" blogien joukosta mitään!?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: Sofia Belorf haki terapeutilta apua - Avautuu Stefan Thermanista: "Räjähdysherkkä ilotulite"
Sofia Belórf avautuu miesystäviensä Stefan Thermanin ja Niko Ranta-ahon yhteisistä piirteistä Seiskalle. Therman heitti Sofian tavarat ulos ikkunasta803962Raju tilitys Stefan T, nyt aloitti Sofia haukkumiset ja käy terapiassa.
Siitä nähtiin taas, Sofia alkoi heti syyttelyt ja kaikki kertonut Seiskassa,ei osannut tätäkään nainen pitää suutaan kiinni erosta.3812886Sofia ilmestyi eilen illalla instaansa, on silmät surulliset ja koko kasvojen olemus .
Ei ole koskaan helppoa eroa olemassa, vaikka kuinka sitä toisin jotkut väittävät.691924- 1461536
Marin jälleen poliittisia irtopisteitä keräämässä, matkusti Ukrainaan
Saamme varmasti kuvasarjoja liikuttuneesta Marinista itkemässä ja surkuttelemasta ukrainalaisia. Loistava tilaisuus taas kerätä itselleen3701076Tampereen sanna lähti lomalle Ukrainaan
Suomessakin olisi asioita hoidettavana, ja siellä vaan ulkomailla patsastelee. Milloin on seuraavat eduskuntavaalit? Valtion velkaantumisen on loputt3741051Varoituksen sana
Älkää satuttako sitä ihmistä ketä rakastatte. Jos niin teette, edessä on katumuksen täyteinen pitkä yksinäisyys. Itsellä se varmaan jatkuu koko loppue71949- 108864
Tekis mieli kertoa
Miten pahalta tää on tuntunut ja mitä mietin mut en uskalla ottaa riskiä että sattuu vaan yhä enemmän. Ei näille tunteille voi mitään. Olisin vaan toi28862