Alennusmyynnit?

Haitta

Onko heinäkuun lopulla odotettavissa hullun halpaa, vaiko onko alet Lontoossa ihan alkukesästä? Lasten vaatteet, kengät, laukut kiinnostavat.

6

658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alet

      Alet menossa nyt. Palattiin 4.7. ja koko viikon oli alet -50% jopa 79%

    • Haitta

      Gap, Tommy Hilfiger, Gant ...löytyykö alennuksia enää heinäkuun lopussa?

      • hykkbgds

        ENTÄ LOKA-MARRASKUUSSA?


      • Äsken Lontoossa

        Kesän alennusmyynnit alkavat ja loppuvat Britanniassa aikaisemmin kuin Suomessa. Heinäkuun lopussa ei enää alennusmyyntejä ole.


      • 5+14
        Äsken Lontoossa kirjoitti:

        Kesän alennusmyynnit alkavat ja loppuvat Britanniassa aikaisemmin kuin Suomessa. Heinäkuun lopussa ei enää alennusmyyntejä ole.

        jos suomessa alet alkavat heti joulun ja juhannuksen jälkeen, niin milloin ne alkavat englannissa?


    • Alennusmyyntejä on siis joulun jälkeen tammikuun puoleenväliin (noin, saattaa olla pitempäänkin). Kevät alet pääsiäisen tienoilla (olikohan se nyt sen jälkeen) ja sitten kesä alet tässä heinäkuusta eteenpäin (on vieläkin menossa). Sitten syksyllä voi olla vielä jotain aleja kun täytyy päästä syksy vaatteista eroon (kauppakohtaisia). Aina melkein löytyy joku alerekki jostain - erityisesti vaatekaupoista. Et varmaan kattiloita ja kodintavaraa tule tänne ostelemaan vaan vaatteita... ne nyt on yleensäkin halpoja. Paikalliset merkit kuten Esprit ja Zara on aina edullisempia kuin Suomessa. Camdenin markkinoilla voi kuteista tinkiä £5/£10 pois alkuhinnasta. Niin ja sitten on noi Primarkit (halpaa rättiä), TK Maksit (merkkejä edullisesti) ja New Look plus Dorothy Perkins (Burton miehille) joista löytyy edullisia vaatteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      348
      4422
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      143
      2490
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2116
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      144
      1646
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      43
      1180
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1177
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      32
      1126
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1061
    9. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      1013
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      345
      1005
    Aihe