Tärkein kysymys Singaporesta

Paljonko tuoppi olutta maksaa? :)
3482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paljonko sanoisit, että tuoppi Suomessa maksaa jos joku kysyisi?
Taitaisi olla 2-7e hintahaarukka (tarjouksia löytyy sekä "parempia" paikkoja). Saman se maksaa sielläkin, ehkä tuo 7e on aika harvinaista (Raffles?), mut ei kyllä alle 2e saa, ja pääasiassa pulloissa myydään, iso 0,667l?

Äänestä

Iso pullo (0,67) vaikka Kiinalaisessa kaupunginosassa 5,5 e ja siitä alempaa hintaa tuskin löydät. Vastaavasti Clarke Quay 10 e/tuoppi. Alkoholi ei ole edullista Singaporessa toki häppäreitä löytyy.

Äänestä

6 - 20 SGD

tuo 6 SGD oli esim. Paragonin alakerrassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


masaitte kirjoitti:

Paljonko tuoppi olutta maksaa? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu