Ei ne edes koskaan koske TYÖkaluihin...vai...?

Oletko otsikon kanssa samaa mieltä luettuasi seuraavan artikkelin?

http://www.viikkoset.fi/Etusivu/kalvitsan_kesäteatteri_sai_uudet_penkit_10265839.html
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No jos mannet väkertävät työvoimapolitiikan turvin ohjauksessa uudet penkit lankusta niin tokihan se uutiskynnyksen ylittää. En kyllä heti muista, että milloin lehdessä olisi lukenut, että Matti, Pentti ja Kari tekivät laiturin.

Äänestä

Uuden ajan orjatyötä. Saivatkohan työnantajalta edes ateria korvauksen? Ihan sama kuin muissakin työvoima koulutuksissa. Teet ilmaiseksi samoja töitä työharjoittelussa kuin palkatut työntekijät. Eikä työharjoittelussa saatua kokemusta yksikään työnantaja laske työkokemukseksi vaikka opettajat niin kiven kovaan väittävätkin. Olin ikionnellinen kun pääsin pois tuosta työharjoitteluksi kutsutusta orjuudesta vaikka en kovin hyväpalkkaista työtä saanutkaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Totuus toisenlainen kirjoitti:

Oletko otsikon kanssa samaa mieltä luettuasi seuraavan artikkelin?

http://www.viikkoset.fi/Etusivu/kalvitsan_kesäteatteri_sai_uudet_penkit_10265839.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu