Well MP7

Mp7rulez

http://www.taiwangun.com/en/r4-mp7-pistolet-maszynowy-well

En siis kysy, että "Onko kannattava ostos", vaan että kun tuohon saa tehokkaampia jousia, sun muita viritysosia ulkomailta, niin jos tuohon laittaa vaikka 130% virityssetin, niin hidastuuko sarja kuinka paljon, kun tuohonhan ei mitään vääntömoottoreita, eikä tehokkaampaa akkua saa?

Ja mitenkäs nuo SHS:n rattaat? Onko niissä ihan sama välityssuhde, kuin vakiorattaissa?

7

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mp7rulez

      Ja vielä, että kai tuossa tulee latausadapteri mukana?

    • Ei ole kannattava ostos, jos MP7:an haluat osta Marui tai KWA.

      • Mp7rulez

        Ja sitähän mää en kysyny, kuten näkyy, jos osaat lukea.


      • Mp7rulez kirjoitti:

        Ja sitähän mää en kysyny, kuten näkyy, jos osaat lukea.

        Osaan kyllä lukea mutta jos et ole vielä ostanut niin sanon että ei kannata.


    • wdf3355

      Jousia saa, mutta eivät nosta lähtönopeutta, pienen sylinteri tilavuuden takia.

      Tehokkaamman akun nyt saa aina, mutta nopeammin sillä poksin halkaisee. En tiedä välityssuhteita. Shimmejä tuohon ei saa, koska normaalit kaupassa myytävät eivät käy.

      Nää oli ihan omia kokemuksia ja tuttujen myös. Ei mittään luettua.

      5ms lisää voi saada uudella jousella ja tarkkuuspiipulla

    • JIHAD!

      Ei sen aseen aina tarvi ampua, juuri ja juuri rajoihin, että se olisi hyvä. Kyllä tuon tekeminen pelikelpoiseksi tarvitsee kuitenkin osaamista ja omia viritelmiä. Akkukotelo etukiskoon ja johdot sisälle, niin saa lisää tulinopeutta, sorbo, niin mechan kuoret kestää pitempään (Ei kuitenkaan mitään hirveän paksua, koska sylinteri on aika pieni), SHS:n teräsrattaat tradesoftista, niin saa lisää kestävyyttä, sekä vielä IR-hoppi M-nubilla kaikkivoipaisessa atom-airsoftissa, niin kyllä lähtee.

      Siinä nyt kaikki, mikä onnistuu suomessa (ja EU:ssa?) saatavilla olevista osista. Jos haluaa sitten tehoja lisää, niin joutuu tilaamaan aasiasta tai amerikasta, jolloin tulee ties mitä maksuja.

      Ulkomailtahan saa sitten tosiaan niitä viritysjousia, mäntiä, sylinterinpäitä, jousenohjaimia ja mitä vielä, mutta tiedä sitten, kuinka paljon esim. se 130% jousi oikeasti nostaa tehoja, kun sylinteri on aika pieni, kuten jo sanottu. Mutta kyllä uskoisin, että jos Maruin ase ampuu sen 80m/s ja 130% jousi on siihen tarkoitettu, joten teoriassa se nostais lähtönopeuden satasen pintaan. Mutta aivan varmasti tulee Welliin enemmän tehoja lisää, kuin 5m/s. Lisäksi vielä se tarkkuuspiippu, jos on rahaa.

      • Mp7rulez

        Kiitos asiallisesta vastauksesta. Akkusysteemi ja johdotukset hoituu itseltä, mutta rattaiden vaihdon ja sorbon voi varmaan teetättää atomissa samalla, kuin hopinkin? Mutta auttaako se IR-hoppi noin heikkotehoisessa aseessa kuinka paljon? Meinaan niinkun kantaman suhteen?

        Mistään kovin kaukaa en ajatellut osia tilata, mutta jos joku sattuis tietään, että saako jostain eu:n alueelta tohon mitään kivoja viriosia ilman hirveitä lisämaksuja, niin olisin kiitollinen siitäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      80
      1916
    2. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      59
      1768
    3. Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä

      Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu
      Maailman menoa
      360
      1645
    4. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      169
      1453
    5. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      110
      1330
    6. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      67
      1310
    7. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      70
      1243
    8. Vihjeketju naisille

      Kirjoita tähän vihjeesi kaivatullesi.
      Ikävä
      63
      1179
    9. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      100
      1087
    10. Kuljettajasi oy konkurssi?!

      Tuliko ahnehdittua liikaa,menikö tämä kuljettajasi oy taksit siis konkurssiin?
      Iisalmi
      14
      1063
    Aihe