Hei,
Olemme vaihtaneet maksujärjestelmän tarjoajan PayExiin. Muutoksesta johtuen Treffien maksujärjestelmässä voi olla katkoja iltapäivän 8.7.2013 aikana.
Terveisin,
Suomi24 Ylläpito
Treffien maksujärjestelmän tarjoaja muuttuu

9
1551
Vastaukset
Hei,
Aktian ja Nordean verkkomaksut eivät toistaiseksi toimi Treffit Plus -maksuissa. Pahoittelemme tilannetta ja pyrimme saamaan ongelman korjattua mahdollisimman pian.
Terveisin,
Suomi24 Ylläpito- Roope Ankka
Näinhän se @suomi24 toimii...
Kolme päivää kulunut asian ilmenemisestä, eikä uutta kerrottavaa??
Tämä ei taida ollakaan kovin akuutti ongelma?
.
- Vika kuskissa??
@suomi24: Teemme parannuksia - seuraa ongelmia..
Treffien etusivulle ilmestyi: "Teemme parannuksia maksujärjestelmäämme, minkä johdosta maksuliikenteessä on ilmennyt häiriöitä tänään (8.7.) iltapäivällä, ja tällä hetkellä Nordean ja SP/PoP/Aktian kautta tehdyt maksut eivät onnistu.Treffit
Selvitämme ongelmaa yhdessä maksupalveluntarjoajan kanssa. Pahoittelemme mahdollista häiriötä ja kiitämme kärsivällisyydestänne!"
Oikein tyypillinen tilanne kuinka @suomi24 palvelujaan kehittää. Kun joku kikkula on saatu kääntäjästä läpi, julkaistaan saman tien ilman oikeaa testausta. Näin mennään katastrofista toiseen, kaaoksen kautta. Eikö mitään asiasta opita?
. - Ei tuu rahoja
Mitäpä väliä, en aio maksaa S24:n himmeleistä mitään jatkossakaan. Ja mitä epämääräisimpien lafkojen kautta maksut menee sitä pienemmäksi käy se todennäköisyys, että mieleni tässä asiassa edes muuttuisi. Ja sitten kun kaikki S24:n himmeleiden käyttäminen on muuttunut maksullisiksi, niin sitten niitä ei ole enää tarvetta käyttää. Ilmaisia ja toimivia palveluita syntyy markkinoille kyllä.
Hei,
treffipalvelussa on suoritettu päivitys, jonka myötä uusi maksujärjestelmä on palautettu treffailijoiden käyttöön. Samalla siitä on korjattu kaikki verkkopankkimaksuissa aiemmin ilmenneet tekniset viat.
Pahoittelen jos tästä on aiheutunut teille haittaa ja toivotan mukavaa treffailua!
Terveisin,
Mari
Suomi24- Kysyn vaan?
Siis onko treffeissä myynnissä maksullisia naisia?
Kysyn vaan? kirjoitti:
Siis onko treffeissä myynnissä maksullisia naisia?
Hei,
seksipalveluiden tarjoaminen, tiedusteleminen, ostaminen tai myyminen on Suomi24:n sääntöjen vastaista.
Treffit Plus -paketti on treffipalvelun lisäominaisuus, joka tekee sen oikean löytämisestä entistä helpompaa ja varmempaa. Maksullisen paketin tilaajana saat käyttöösi laajennetun palvelun, joka tuo sinulle enemmän näkyvyyttä ja antaa käyttöösi välineet, joilla vetovoimasi kasvaa ansaitsemallesi tasolle.
Treffit Plus -paketin tilaajana saat muun muassa seuraavat lisäominaisuudet:
- Parannettu näkyvyys hakutuloksissa
- Näet kuka on katsellut profiiliasi ja kuinka monta kertaa
- Rajaton määrä proliifikuvia
- Megafoni-toiminto: oma viesti etusivulle
- Rajaton määrä yksityisviestejä
- Näet muiden käyttäjien tilastot
- Näe kuka on lisännyt sinut suosikkeihinsa
- Pääset eroon mainoksista
Voit tutustua Treffit Plus -pakettiin täältä: http://treffit.suomi24.fi/subscription/promo?ref=s24navi
Terveisin,
Piia
Suomi24
- untto
Eikö tähänkin saataisi nuo bitcoinit?
Hei,
olen välittänyt ehdotuksesi eteenpäin tuotekehitystiimille.
Terveisin,
Mari
Suomi24
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään15614894Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903745Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1363037Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2741497Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?491449Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1571395Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151304Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141264- 811091
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin2071022