Oletteko kuulleet tällaisesta uudesta Lainalukosta?
Kuulemma menet pankkiin lainanhakuun, mutta jääpi laina saamatta!
Kuulemma menet pankkiin lainanhakuun, mutta jääpi laina saamatta!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuulemma sellainen on todellakin keksitty. Huono uutinen sekä ostajalle että myyjälle.
Sillähän on kässit patjassa. Kun autot ja asunnot ovat - 99%, rommari leikkaa patjan auki ja iskee! Ainoa ongelma on, että markat ei käy enää. Tämän huomattuaan Luki on ryhtynyt vaatimaan eroa Eurosta rommin lisäksi.
Markat käy etkö tienyt?
Minä ja monet muut saatamme maksaakkin markoilla,keskinen käy kauppaa innolla markkojen kanssa, vesa ei markasta luovu kyllä jämpti on niin.
Eikä ole pitkä aika aikalailla äskettäin minua veloitettiin kioskissa markka valuutalla,jouduin kertomaan ettei nyt valitettaasti sitä meidän itsenäisyyden valuuttaa ,kun valitettavasti valtio maksoi että sai euron ja koko kansan orjuuden valtaan ,maksaen koko itenäisyyden.
Olen pahoillani ettei ole markkoja mukana,
Ja tämä on tositapahtumaan perustuva.
"menet pankkiin lainanhakuun, mutta jääpi laina saamatta!"
En kuulu mutta tiedän useita perheitä että noin on,jopa hyväpalkaiset velka einarit jää lainat saamatta,näitä on nyt pirun paljon.
Eräällekkin velaiselle einarille myönettiin laina,meni kotiin ja kirjetulipostissa perässä,jossa pankki olikin hieman takemmin miettinyt eväten koko lainan,sinne jäivät velkaiseen talon röttelöön eivätkä päässeet työ paikkojen vierelle asumaan ajavat molemmat toista sataakilometriä nyt työmatkaa siis molemmat eriautoilla.
Kerkisivät vielä tehdä päämärkänä mittavasti huikean remontin turhan takia,eivät saa koskaa omiaan pois ,ok-talo kun on ollut jo myynissä toistavuotta,ja päät on märkänä noilla pelkästä vi.tu.tuk.sesta.
Noita tolleroja on koko suomi täynnä jotka ostivat väärään aikaan tai tarkemmin maksoivat päämärkänä,ja nyt siitä kärsii muulin koko kuono läpsis au au kyllä varmaan nyt tuntuu.