stadin asunnot+asunnonvaihto

paljon vaihtoasuntoj

Hei kaikki te joita kiinnostaa asunnonvaihto (helsingin kaupungin), liittykääs facebookissa vaihtoasuntosivustolle... siellä on myös ilmoituksia (osalla ei edes ilmoa stadin asuntojen sivulla..ja kuitenki asunnonvaihtoaikeet menossa ;)). Todennäkösemmin tärppää ku on oma ilmotus sielläki, tai jos näkee mieluisen asunnonvaihtoilmotuksen :)...

https://www.facebook.com/groups/232152983535251/

11

882

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • annneke5512

      haluan rekisteröityä

    • annneke5512

      Haluan vaihtaa asuntoni 73,5m2(kaupungin)3h keittiö, juuri remontoitu sisältä ja julkisivu. Kauppa 75m ja päiväkoti 40m. Laminaatilattiat, kylpyhuone remontoitu, samoin keittiö. Parveke 13,5 m2. Sauna samassa kerroksessa, pyykkitupa talon päädyssä, samoin huoltomiehet käytössä maksutta klö7,00-15,30 Enimmäinen kerros. Hyvin rauhallinen ja luonnon läheinen. Koirapuisto150m.Etsin kaksiota sektori tapanila, tapaninvainio ,puistola, oulunkylä.tms.. Mielellään radan varrella.Uudesta talosta tai täysin remontoitu.puh.0401541219

      • hyhää

        Kerrotko, missä asunto sijaitsee? Paljonko vuokra? Onko esteetön, ym. Paljon kakaroita tms.?


    • Kantakaupunki

      Olisi varmaan helpompi mahdollisille kiinnostuneille, jos kertoisit edes kaupunginosan, missä nykyinen asuntosi sijaitsee.

    • rikhardberg

      toivottavasti toi tollanen oikeus loppuu vaihdella asuntoa. Pääsisitte nauttimaan te vuorostanne vapaarahoitteisten asuntojen vuokra-tasosta. Tasa-arvoisempaa asuntopolitiikkaa odotellessa ;)

      • Kantakaupunki

        Minä en ole ikinä asunut kaupungin vuokra-asunnossa. Yritin vain vähän ohjeistaa aloittajaa, ettei hän ihmettelisi, miksi niitä asunnonvaihtotarjouksia ei tule.


    • Jonnekin muualle...

      Minä vaihdan erittäin mieluusti syksyllä oman ison kaksioni Arabianrannasta jonnekin muualle:)

      • vaihdetaan

        minä myös vaihdan kalasatamasta kaksioni sinun kaksioosi, ehkä!!!!


    • Jonnekin muualle

      Jos minua tarkotit, EN halua Kalasatamaan:(

    • 2000

      Moi.
      Haluan vaihtaa Stadin asunnon... Asun Kumpulassa rauhallista alueella 50 neliössä, rakennettu 2005, vuokraa 630€. Länsi Helsingissä olis hyvää löytyä vaihto kumppaniaan​.!!

    • 765767

      stadin asunnoilla on oma vaihtopörssisivustonsa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2445
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2027
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      102
      1266
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1032
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      95
      946
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      27
      874
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      770
    8. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      758
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      695
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      608
    Aihe