hotellimme 100m päärautatieasemalta...(tässä hotellissa aamupala 30,-/hlö) onkohan se yleinen hintataso aamiaisesta?
Vastaukset 3
- juu ei
Maritim? Jätin itse väliin ja söin muualla... (veloittavat vain jos sinne menee).
Aamupalojen hinnat vaihtelevat aika paljon, joskus kuuluu huoneen hintaan, välillä saa 5€lla ja välillä se on tuo-
Iltapalan hain korttelin taaempaa Lidlistä... - alppifani
Huh-huh! Kannattaa jatkossa varmaan varata hotelli jossa aamupala sisältyy hintaan, ei sitä silloin tuolle tasolle hiissata. Kaupungilla on kuitenkin runsaasti kahviloita, joista saa freessin täytetyn sämpylän ja kahvikupin muutamalla kolikolla.
- Kaikenhintaisia
Saksassa aamupala on yleensä ainakin muodollisesti hinnoiteltu erikseen, mutta löytyy niitä 5€ ja 7,5€llakin välillä. Mutta kannattaa tsekata etukäteen tuollainen 20-30€ ei ole poikkeuskaan.
Valitettavasti hotellienhaku sivustot eivät mahdollista huoneen hinnan hakua ja lajittelua huone aamupala kriiteereillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l2931005Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni58793- 65718
- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et39648- 57624
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33546- 42541
- 40495
- 48487