virikkeitä marsuile?

Voisitteko vähän vinkata mitä vitikkeitä teidän marsujenne häkeistä löytyy? Itselläni on vain pajusilta ja koppi, ja kaipaisin uusia ideoita. häkki on aika iso ja siellä asustaa kaksi marsua.
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mä oon nitojan avulla tehnyt vanhasta lakanasta riippumaton, siitä ne tykkäävät ;)

Äänestä
  • Mun marsuilla on ollut häkissä esim puuhalko (ei kovin tikkuista), sen yli voi hyppiä tai päällä makoilla :) muovisia viemäriputken pätkiä on monilla. Sit mulla on myös pikku pahvilaatikko, sen kokonen kuitenkin et sinne mahtuu marsu sisään ;)

    Äänestä

kaikki puut,mökit,pyyhkeet,kivet/tiilet,riippumatot yms on hyviä.sit yläkerta on kans hyvä.mun marsuil on semmone 150x70 taikakuutiohäkki ja niil on siel yläkerta.niil on siel vielä pajusilta,tiili,puunpala,kivi,heinähäkki,juomapullo ja suola- ja kalkkikivi ja sit pari jtn lelua:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marsuloverer kirjoitti:

Voisitteko vähän vinkata mitä vitikkeitä teidän marsujenne häkeistä löytyy? Itselläni on vain pajusilta ja koppi, ja kaipaisin uusia ideoita. häkki on aika iso ja siellä asustaa kaksi marsua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu