Hei!
Olen 20v nuori mies, autojen kanssa pelannut lapsesta saakka. En kuitenkaan ole koskaan varsinaisesti kilpa-ajoja harrastanut, jos kavereiden kanssa peltoautokellotusta ei lasketa.
Olen vuoden verran miettinyt, saisiko tuosta jonkunlaisen harrastuksen, kun vaikuttaa laji oikein hauskalta. Lisäksi pienehköt kustannukset muuhun autopuoleen verraten olisivat ihan hyvä juttu.
Nyt tässä ihmettelen, pääsisikö jossain kokeilemaan ensiksi millaista tuota on ajaa. Olen sitten ottanut selvää kuinka kuvio tuon tutkintohomman kanssa menee. Sitten vielä: miksi kaikki ajavat Fiateilla? :D
Kuinka jokkikseen.
7
1702
Vastaukset
- dkfkkr
Aja mielummin rokkirallia se on halvempaa.
juuri olin kans kirjoittamassa että rokkirali on paljon parempi vaihtoehto. ja rennommalla otteella :D
http://rokkiralli.info/index.html- Jokkis <3
Rokkiralli nössöjen laji autot menee hiljempaa rokkiralli ihan perseestä. Jokkis
- Suorakytky
Fiat on voittaja auto (133/850) ja niistä voi pyytää kilpailun ulkopuolella huoletta yli 4000 €. Kardaanit ja etuvedot jää lähdössä ja jos pehmeä rata ei mitään toivoa päästä takatuuppareiden ohi ellei kone tai tekniikka hajoa. EVK-kalustosta ei myöskään saa hyvää hintaa kilpailujen ulkopuolella joten kohtalaisen voi saada alle kisahinnankin :)
Itse ihmettelen mistä noita 133:n koreja riittää, kannattaako rahdata jopa ulkomailta? Hyvin näyttää ainakin kauppa käyvän... - rokrokrok
Jokkis rakastaja. Sä et tiedä vielä nössöistä mitään. oota kun ensin parta kasvaa, niin sit näät nössön peilistä.
- Rokkikuski
Jokkis se vasta paskaa onkin. Rokkirallin superit menee ihan helvetisti kovempaa jokkiksen mitkää fijut. Oon käyny kattoo jokkista ei ole lähellekkään niin hyvä laji kuin rokki. Tiedän monia jokkis tyyppejä ketkä on käynyt kattoo rokkirallia ja sanonu et "en ole tienykkää että tää on näin hyvä laji ja et nää superin autot menee näin lujaa". Ja monet jokkis pojat on vaihtanut jokkiksen rokkiralliin. Sitten kun tää on niin helvetin halpaa paitsi superi mut nehän ei ole onneks myynti velvoitteisia.
- JokkiksenHarrastaja
Ja miten perustelet tämän,justhan sitä kouvolassa oltiin superin 2. jokkisautolla viime vuonna
:DD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768