Albena ja hotelli Flamingo

ei ikinä enää

En suosittele, kumpaakaan. Albena on turisteille rakennettu rahastuspaikka, jossa on tyylitajuttomia vaatteita. Meteli kävelykadulla (sekä hotellissa) on järkyttävä yö kahteentoista asti, vaikka paikan piti hiljetä ilta ysiltä.
Flamingo ihan ok hotelli muuten, mutta riippuu vähän minkä huoneen saa..me saimme maatason alapuolelta pimeän yksiön, joka oli pelihuoneen, pesulan ja hissien vieressä. Hirveä meteli yötä päivää. Ilmastointi ei toiminut, pesuhuoneessa haisi viemäri jne. Tjäre ei asiaa kovin hyvin hoitanut, mutta saimme lopulta toiseksi viikoksi ihan erilaisen huoneen. Pyysimme matkavarauksessa ettei alimpia kerroksia..
Flamingon aamupala ja illallinen oli samaa safkaa päivästä toiseen. Patongit olivat homeessa ainekin yhtenä aamuna (joku toinen huomasi), juustot olivat homessa illallisella...
Olemme käyneet kaksi kertaa aiemmin Bulgariassa ja ne olivat ihan erilaisia paikkoja. Nyt kävimme päiväretkellä Kultahietikolla ja Varnassa, nekin ihan ok paikkoja, mutta ei koskaan enää Bulgariaan.
Ja älkää ihmeessä ottako Tjärellä/Sas:lla lentokoneruokaa..maksat paljon ja aamupalaksi saa kaksi kurkku- ja tomaattiviipaletta, sämpylän ja jugurtin. Takasin tullessa oli kylmää kanapihviä perunoilla, tarkoituksella.
Eikä tässä voi sanoa edes että halvalla ei saa hyvää, otimme muka paremmasta hotellista paremman huoneen ja kyllä se maksoi suunnilleen saman kun viime vuoden samanpituinen reissu Kreikkaan.
Todella eka ja vika reissu Tjärellä.

2

420

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ggerr

      Hei itse ollaan myös menossa albenaan ,,,kerrotko millainen oli sas sin lentokone....jalkatilat yms...kiitokset

      • ei ikinä enää

        Kone oli suht pieni mennessä sekä tullessa. Sisäänkäynti etuovesta, veskit mennessä vain takana, tullessa sekä että. Jalkatilat ym mielestäni samanlaiset kun muissakin koneissa, tosin tullessa saatiin paikka ekalta riviltä ja siinä oli jalkatilaa ruhtinaallisesti.
        Varnan lentokentällä käy muuten eurot sekä levat. Turvatarkastus siellä kestää (pitkät jonot) ja samaan aikaan lähtee muitakin koneita, eli porukkaa riittää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      81
      1348
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      20
      1102
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      62
      1043
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      908
    5. 62
      793
    6. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      770
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      67
      714
    8. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      24
      700
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      682
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      39
      648
    11. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      647
    12. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      626
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      51
      586
    14. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      36
      575
    15. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      19
      537
    16. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      43
      533
    17. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      525
    18. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      520
    19. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      496
    20. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      61
      488
    Aihe