Oletko/Oletteko perhe vailla lastenhoitajaa syksystä alkaen? Olen vastaus toiveisiinne, sillä minä olen 16-vuotias tyttö, joka viettää välivuotta.
Kokemusta lapsista löytyy todella paljon (ehkä vähän liikaakin ;D). Itselläni on siis neljä siskonlasta, joita on tullut hoidettua TODELLA paljon! Siskonlapset ovat 6kk-7v. Myös serkunlasta sekä siskoni kavereiden lapsia olen hoitanut, joiden ikä on vaihdellut 1v-12v välillä. Minulta löytyy paljon mielikuvitusta, ja se on varmasti yksi syy, miksi lapset tykkäävät leikkiä kanssani. Olen vielä sen verta nuori, että on energiaa ja halua lähteä lasten hassutteluihin mukaan.
Eläintenhoito passaa myös todella hyvin, minulta ei löydy mitään allergiaa. Minun mukanani saattaa tulla myös karva tai pari, sillä meiltä itseltämme löytyy kaksi koiraa ja yksi kissa, eli todella allergisien lapsien hoito ei valitettavasti taida käydä.
Kokemusta on myös sydänvikaisista lapsista (joten lääkkeidenanto ym. sujuu). Myös kehitysvammaisenlapsen elämään olen päässyt hyvin mukaan, ja tiedän, miten heidän kanssaan tulee toimia.
Minulta onnistuu ruoanlaitto, siivous ym. kotiaskareet. Tykkään itse tehdä paljon, ja sen vuoksi toivon että lapset ovat tottuneet tälläiseen. Erilaisia "retkiä", askartelua, leipomista yhdessä ym. Tahdon tutustua perheeseen hyvin ennen työn alkua, sillä en tahdo olla lapsille vain se "joku hoitaja", vaan tahdon heidän tutustuvan minuun kunnolla, niin että heillä on mukavaa eikä heidän tarvitse vierastaa.
Viikonloppu sekä yöt onnistuu myös sopimuksien mukaan. PÄÄASIASSA haen siis nyt ns. "au pair-perhettä" (en siis kuitenkaan asu teidän luona...), mutta mahdollisuuksien mukaan otan vastaan myös hoitokeikkoja esim. vanhempien lomamatkojen ajaksi.
Otathan yhteyttä ajoissa, syksy tulee nopeasti, ja toivon löytäväni perheen viim. syyskuun alkuun! Minuun voi ottaa yhteyttä puhelimella: 0449961042/Eveliina tai sähköpostilla [email protected] :-)
Ilmoita sähköpostissa (tai tekstiviestillä) kuinka pitkä ajaksi tarvitsette minua, palkkatarjous, sekä haluan kuulla perheenne koosta ym. tietoa perheestä.
Ollaan yhteyksissä! Ihanaa kesää terkuin Eveliina Söderström ♥
-TURKU-
Lastenhoitaja etsii perhettä Turussa!
eveliinasoderstrom
1
156
Vastaukset
- Eveliina täälläkin
Vai että "vietät" sinä välivuotta xd
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle844175Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt2023362Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473036Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle822746Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3822462- 1812092
- 391646
- 781615
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231418Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391412