Mistä löydän

Taas tässä tämä perinteinen ruikutuspostaus..

Olen tavallinen naisen näköinen nainen, joka ei soi kehittyneimmissäkään gaydareissa.. Suurinosa kavereistani on heteroita ja ne muutamat homot mitä kavereista löytyy ovat pariskuntia ja eivät varmastikkaan lähde baareihin katselemaan naisia.. Mistä ihmeestä sitä löytäisi naisen?
10376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pitäiskö niiden pariskuntien sinun puolesta niitä naisia katsella? Ei varmaankaan. Älä odota, että muut tekevät asioista puolestasi.

Äänestä

sama vika täällä suunnalla :)vaikiaa on löytää :(

Äänestä

Mistäs päin sä olet? :)

Äänestä

Ensimmäiselle kommentoijalle tiedoksi.. Tarkoitin että nämä homopariskunnat kun eivät irtoa sieltä kotisohvaltaan seuraksi baareihin, enkä yksinkään haluaisi mennä.

Espoosta kirjoittelen. Mistä te?

Äänestä
  • Jos et yksinään halua tai kykene menemään baariin, niin ole sitten menemättä. Mitäs sitten jos oot baarissa kavereittes kanssa ja ne häipyy omille teilleen, mitäs sitten, tuleeko ahdistus ja paniikki vai uusavuttomuus kun et osaa olla ilman esiliinaa? Jos todella haluat seuraa ja todella haluat sinne baariin, niin kyllä sä sinne yksinkin osaat lähteä. Ei ihme, että et löydä naista jos sä tarttet siihen aina esiliinaa avuksi. Kyllä naisen pitää sen verran itsenäinen ja uskalias olla, että osaa lähteä baariin yksinkin.

    Äänestä

  • Haluaisin tietää sinusta lisää. Vaikka iän näin ensiksi.

    Täälläkin Espoolainen nainen vailla naista.

    Äänestä

Esim. Suomi24:sen Treffit-palvelu tai muu vastaava.

Äänestä

Ei mitään Suomi24 treffejä ainakaan, harvoin niistä on mihinkään.
Itse ainakin kun muutan tulevaisuudessa pääkaupunkiseudulle aion lähteä yksin baariin.

Äänestä

Ota päälle paita, jossa lukee lesbo ja lähde dallaan katui. TAI kirjoittele tänne, mikä on todennäköisemmin turvallisempi vaihtoehto.

Mä itse kyllästyin ylhäiseen yksinäisyyteeni ainoana lepakkona, joten aloin kirjoittelemaan tänne. Kirjoitin vaan mistä itse pidän ja että löytyiskö heimosiskoja.

Homobaarien naisteniltoihin on hyvä lähteä jos on niitä ihmisiä, jotka viihtyy baareissa. Jos taas on tälläinen "siel on pimiää, en mie näe piirtää"-ihminen tai "en mie voi jutella ko en mie kuule musiikin läpi mittää!"-tyyppinen kuten minä, niin baarit ei ole se paras kohtauspaikka.

Kokeile palstoja. Ja johan sä tänne kirjotitkin. Hölmö minä!

Ja jos olet kerta kommandona gaydarissa, niin voit ilmaista itsesi selvemmin. Olen itse huomannut, että juuri ne vanhanaikaiset, huonoksi todetut iskurepliikit on parhaita keskustelun avaajia. Tosin jos haluat oikeesti pokata jonkun, lauritähkämäinen virne ja "Käyx usein tääl?" ei oo paras esittäytyminen, mutta mulle se on toiminut kaveruuden aloittamiseksi, koska olen juuri sellainen itseirnoninen pöljäke, joka rakastaa nauraa ottamatta maailmaa turhan vakavasti.

Mutta, darling, tsemppiä! Kyl se eukko jostain löytyy jonka voi koppasta olalle tai joka koppasee kainaloon. ;)

Äänestä

Ihanaa kiitos, lisää tällaisia kommenteja eikä nuita kettuiluja :) Tämä sai hymyn huulille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaillakos kirjoitti:

Taas tässä tämä perinteinen ruikutuspostaus..

Olen tavallinen naisen näköinen nainen, joka ei soi kehittyneimmissäkään gaydareissa.. Suurinosa kavereistani on heteroita ja ne muutamat homot mitä kavereista löytyy ovat pariskuntia ja eivät varmastikkaan lähde baareihin katselemaan naisia.. Mistä ihmeestä sitä löytäisi naisen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu