Raskasta on Eurosportilla nyt

ei jaksa seurata

Eurosportilta tulee just naisten jalkapalloa, niin voihan
vitalis tuota ukkoa joka yrittää ährätä tuohon otteluun selostusta.
Ihan hävettää sen äijän puolesta, pitää laittaa töllö kiinni tai
vaihtaa kanavaa ei tuota änkäämistä kehtaa selvinpäin
tämän pitempään kuunnella.

4

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • isaksa

      Ikävä kyllä Eurosportin suomenkieliset jalkapalloselostajat eivät minunkaan mielestäni yllä ihan huipputasolle. Tero Kainulaisesta mä kyllä pidän, mutta Tapio furuholmin selostustapa on vähän mitäänsanomaton; eilenkin kun ranska voitti 20-vuotiaiden miesten maailmanmestaruuden, hän vain käytännössä totesi näin käyneen ilman minkäänlaista hehkutusta. Harmi sinänsä, koska asiantuntemusta Furuholmilla kyllä on. Veli-Matti Sutela on myös aika hyvä, mitä nyt yritän muistella. Aika harvoin tulee katsottua Eurosportilta mitään jalkapalloa.

    • KATO ITE

      http://83.216.4.109/wv_eurosport/prog_index-00.m3u8?alt=1

      KATO ITE

    • vaakku2

      Naisten EM- futiksessa Furu on kyllä omaa luokkaansa, ei suinkaan selosta, vaan arvostelee pelaajien ratkaisuja ja taitoja. Säännötkin tuntuvat olevan hakusessa, pelaajien nimiä ja seuraa ei ole hän katsonut tarpeellisena mainita tai mahtoiko edes hankkia tietoa niistä. Radiosta tuttu pätkivä selostus, joka kuulostaa karmealta tv:ssä, omaperäiset vitsit ja niille naureskelu on sitä tyypillistä Furua. Voi voi Eurosport, lähettäkää tämä mies takaisin Poriin ja parempi mies hommiin.

    • Voi voi oi oi

      Pakko todeta että molemmat Tero ja Furu ovat kauheeta kuunneltavaa. Tero höpöttölee pitkäveteisiä juttujaan eikä tiedä futiksesta mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3908
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1869
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1334
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1276
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1146
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      991
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      921
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      356
      878
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      861
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      861
    Aihe