Esztergom vá?

16+1

Budapestin ja Esztergomin välinen raideliikenne on ilmeisesti pois käytöstä. Esztergomista lähtiessä korvaavat bussit lähtee Esztergom vá:sta, onko tuo rautatieasema vai bussiasema?

4

243

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gördö

      Rautatieasema. Vasútállomás.

    • 16+1

      Kiitos :) Budapestissa nuo bussit käyttää Arpad hidin bussiasemaa, joten se aiheutti ylimääräistä miettimistä mikä tuo vá on.

    • 16+1

      Nyt on Esztergomin reissu tehty. Tultiin sieltä bussiasemalta lähtevältä bussilla takaisin Budapestiin. Tiedoksi muille että sieltä lähtee ns. lähiliikenteen busseja. Me satuttiin illan ruuhkabussiin joka oli _aivan täynnä_ ja pysähtyi lähes joka pysäkillä matkan varrella. Matkaa tehtiin vajaa kaksi tuntia. Ei niin kiva tapa reissata takaisin päin pitkän päivän jälkeen, mutta onpahan sekin nyt tehty ja nähty :D

    • Gördö

      Kannattaa tulla niillä rautatieliikenteen korvaavilla busseilla rautatieasemalta, vaikka onkin hitusen kauempana. E -kirjaimella merkityt bussit menee nopeesti, nopeammin kuin juna menisi itseasiassa, eivät pysähdy joka paikassa. Taitaa olla vielä halvempaakin kuin bussit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe