Alienit veivät

Alienit veivät koiran sekä auton. Oliko tarkoitus viedä pelkkä auto ja koira vedettiin säteellä vahingossa mukaan, vai kävikö päinvastoin niin että tahdottiin koira lemmikiksi pitkälle matkalle mukaan, mutta säteen säätö oli sen verran pielessä, että autokin tuli vedettyä sen mukana ufoon?

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/5009188/aliens-stole-builders-datsun-and-pit-bull.html
882
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

hohhoijaa..

Äänestä

Minä jo luulin että jollakin on vieläkin Datsuni mutta kyse on 20 vuotta sitten tapahtuneesta tapauksesta. Laika ei ole siis ainoa koira avaruudessa. :)
Tähtikoiran ja pitbullin hybridi on humisbull. Harmaa koira jossa on suomuja ja niin suuri pää että pitää vastapaino laittaa häntään.

Äänestä
  • Miksei olisi, laatuauto ja kesto sen mukainen.

    Äänestä

  • Datsunissa n kirjoitti:

    Miksei olisi, laatuauto ja kesto sen mukainen.

    Minulla oli armeija-aikoina 100A Datsuni jossa ei ollut pakkia eikä starttimoottoria. Piti tarkkaan funtsia mihin parkkeeraa.

    Äänestä

Kyllä sen startin myymisen ymmärtää, mutta että pakkikin? ;)
On siinä tosiaan miettimistä riittänyt, itseltä pelkkä startti meni ja siinä oli jo ihan tarpeeksi murhetta. Onneksi avuliaita ihmisiä riitti.

Äänestä
  • Sinulla on paranormaaleja kykyjä. Minä nimittäin todellakin myin sen uudenkarhean starttimoottorin armeijan aikana rahapulassa. Vaihdekeppi sata-amppeerissa oli sellainen puurokauha että lyhytkätiset joutui siirtämään penkkiä että sai vaihteen vaihdettua.)
    Holkki oli kai rikki kepin alapäästä.

    Äänestä

Eikös pitbullterrieri ole sellainen gangstereitten suosima koira?

Äänestä

Niin vähän yksityiskohtia tuossa jutussa ettei tapahtuneesta juurikaan kuvaa saa, mutta olisiko tuossa voinut olla kyse pelkästä yhteensattumasta? Varkaat veivät auton koirineen ja omistajan lähestyessä paikkaa jonne autonsa pysäköi, niin samalla vastakkaisesta suunnasta tuuli kuljetti Kiina lyhtyjä.
Sitten kun näki autonsa kadonneen, niin huomio kiinnittyi paikan ylittäviin lyhtyihin. Jostain syystä hän päätteli niiden vieneen auton sekä siinä olleen koiran. Tajutessaan sen, ettei voi varkaudelle mitään suuri epätoivo aiheutti hetkellisen mielenharhan ja lyhdyt näyttivät katoavan poikkeuksellisen nopeasti?

Oliko kyseessä,

- virhetulkinta voimakkaine tunteineen (ajantajun hämärtyminen)?
- veikö ufolaivue syystä tai toisesta auton koirineen?
-keksitty juttu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varkaus taivaalle kirjoitti:

Alienit veivät koiran sekä auton. Oliko tarkoitus viedä pelkkä auto ja koira vedettiin säteellä vahingossa mukaan, vai kävikö päinvastoin niin että tahdottiin koira lemmikiksi pitkälle matkalle mukaan, mutta säteen säätö oli sen verran pielessä, että autokin tuli vedettyä sen mukana ufoon?

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/5009188/aliens-stole-builders-datsun-and-pit-bull.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu