sekoitatteko d vitskut ja cuplattoman tai disflatylin maidon sekaan pulloon. vai pitäskö tipat antaa erikseen
tipat pullosta
5
98
Vastaukset
- 11+9
Ei kai sillä oo mitään väliä. Ainakaan D kans. Ite annan nyt suoraa suuhun kun imetän. Kun alotan soseet annan sitte ruoan seassa.
- Minn85.
Me annettiin lusikalla. Tottui siihen lusikkaan samalla pikkuhiljaa.:)
- Ei pulloon
Tipat laitetaan tietenkin pieneen maitomäärään ja annetaan lusikalla, jolloin varmistuu että lapsi saa oikean annoksen. Eihän lapsi välttämättä juo pulloa tyhjäksi.
Ihan suoraan lusikasta. Meidän neito pian 11kk on ihan innoissaan kun tiputan tipat lusikalle ja lasken samalla ääneen montako tippaa tippuu :D Ja suu virneessä ottaa tipat suuhunsa :D
- 6kk
Meilläkin annettu lusikalla, hyvin mennyt. Ei voi laittaa pulloon, koska ei välttämättä juo koko määrää eikä saisi oikeaa määrää d-vitamiinia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2305784Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394648KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104256Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123011Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1172955Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,732433Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212386Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1891648- 461619
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:231276