Matkalaukku

ainamyöhässä

Heipsan!
oon 16v likka lähös äitin kaa Kreikkaa. Mulla ei ole kunnon matkalaukkua enkä ole ikinä lentänyt.
Millainen matkalaukku olisi hyvä, kova vai pehmeä kankainen?
kuinka iso laukku viikon matkalle?
mistä persoonallinen laukku, että erottuisi lentokentällä hihnalta?
muuta huomioitavaa laukkua hankittaessa?
ja lomalle lähdetään n. viikon päästä, tiedän olen vähän myöhään nitä laukkuasioita hoitamassa :) Kiitti niille jotka jaksoitte vastata :)

4

442

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkalaukkuja

      Laita kaikki matkalle tarvittavat tavarat kasaan ja karsi tarpeeton, toista ainakin pari kertaa.
      Osta sopivan kokoinen ja hintainen laukku ja mieleisesi värinen. Katso että on kestävän oloinen vetoketju.Tarkista tyhjän laukun paino, nimittäin lisäkilot maksaa lennolla. Puolikova on varmaan paras, koska kova laukku ei myötäile ja liian pehmeässä voi sisältö joutua koville. Katso, että on reilun kokoiset pyörät ja mieluummin 4:llä pyörällä, on kevyempi käytössä. Tarkista takuu!

      Jos epäilet sen hukkuvan massaan, tee joku merkkaus, esim. kirkas naru, tarra tms. josta tunnistat oman laukkusi hihnalta. Antoisaa matkaa!

    • ainamyöhässä

      Kiitos paljon :) huomena olisi tarkoitus laukku käydä ostamassa :)

    • Matkalaukkuman
    • A pa

      Pakaa kamat mustaan jätesäkkiin. Alepan kassista saa kätevän käsimatkatavalaukun matkustamoon. Trevlig resa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      344
      1262
    2. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      743
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      55
      738
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      725
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      633
    6. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      59
      606
    7. 45
      604
    8. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      591
    9. 54
      562
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      42
      526
    Aihe