JG MP5A4 RIS v. Cyma MP5A4 RIS

Eli aattelin hommata MP5A4, jossa on kiskot. Cymasta olen kuullut hyvää, JG:stä en mitään. Jos joku tietää esim. mitä metallia rungot ovat, tai onko jompikumpi merkittävästi huonompi, saa kertoa.
463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Cyma kuulemma ainakin jämäkämpi. Tekeekö JG muka metallirunkoisia ämpeevitosia?

Äänestä

Onhan tuo Cyman pyssy hyvä, hoppin säätö on kylläkin aivan onnetonta puuha, kun ei pysy paikallaan, kuin alkuperäisessä kohdassaan, ei se ole kuitenkaan itseäni haitannut. Cyman peli on kyllä suhteellisen jämäkkä ase, ainakin omasta mielestäni. Suosittelen lämpimästi.

Äänestä

Pari cyman asetta ittelläkin ollu ja ihan kohtalaisii ei parhaita eikä huonoimpiaka.Jg on vähä mitä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apinan sieluhiekka kirjoitti:

Eli aattelin hommata MP5A4, jossa on kiskot. Cymasta olen kuullut hyvää, JG:stä en mitään. Jos joku tietää esim. mitä metallia rungot ovat, tai onko jompikumpi merkittävästi huonompi, saa kertoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu