Hyvä ruokapaikka Kamarissa

Santorininkävijä

Hyvä ruokapaikka on tietysti makuasia ja sitä kannattaa matkakohteessa etsiä. Me löysimme sen lähes Kamarin keskustasta. Ravintolan nimi oli Myth of Santorini Grill House, mm. kermakana oli parempaa kuin To Kati Allossa! Ravintola löytyy kadulta missä bussit ajavat Firaan päin, Aurinkomatkojen toimiston ja Hippocampuksen välistä. Lähes vastapäätä on myös edullinen supermarket nimeltä Johnny's. Myth of Santorinista saa ruokaa myös mukaan, herkullinen chicken pita yoros maksoi 2,30€, myös muiden ruoka-annosten hinta oli edullinen ja annokset olivat todella suuria. Iso huurteinen Mythos hanaolut 3€.

4

751

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Santorinille

      Täytynee testata, kun elokuussa Hippocampukseen suunnataan. Pita gyros ja Mythos maistuis jo! ;)

    • yyG

      "Iso huurteinen Mythos hanaolut 3€."

      Kuulostaa hyvältä ja kohtalaisen edulliselta. Ei ole kuitenkaan mikään pohjahinta. Jopa Rodoksen kaupungissa saa puolen litran pullon Amstelia hintaan 2,50 €. Ei tietenkään härmäläisbaareissa, joissa puoli litraa hanaolutta maksaa 5 €.

      Kiitos tiedoista. Pidetään mielessä!

      • Santorininkävijä

        Santorinin hintataso on hiukan korkeampi! Kamarin alueella Ison Mythoksen "normi" hinta oli 4 - 4,5 €. Mm Firassa Mojitosta saattoi joutua maksamaan 15 €. Liikkuminen saarella oli myös edullista, bussimatka Kamari-Fira 1,6 €, vesitaksi Kamari-Perissa 4 €.


      • syyskuussa santorini
        Santorininkävijä kirjoitti:

        Santorinin hintataso on hiukan korkeampi! Kamarin alueella Ison Mythoksen "normi" hinta oli 4 - 4,5 €. Mm Firassa Mojitosta saattoi joutua maksamaan 15 €. Liikkuminen saarella oli myös edullista, bussimatka Kamari-Fira 1,6 €, vesitaksi Kamari-Perissa 4 €.

        minkälainen ruuan hintataso oli? pihvit pastat ym.? Firassa ja Oissa tietenkin korkeammat mutta miten Kamarissa?
        Onko kenellekään tuttu hotelli Anemones lomamatkoilta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3560
    2. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3533
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3322
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2779
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2036
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1962
    7. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      42
      1704
    8. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1676
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1635
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1400
    Aihe