ananas ei kuulu pizzaan

vitun ananas

keskustelua aiheesta

42

3108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sweg polliisi

      Khyl kuuluu !

    • Empä tiiä ku en koskaan haluu ananasta pizzaan

    • hevari97

      Tykkään muuten ananaksesta mut pitsas se on paskaa..

    • Ananas=pahaa, pizzassa vielä pahempaa. Pienenä kyllä söin, mutta vaan sillon ku sanottiin aurinkohedelmäksi :D

      • Anonyymi

        sun äiti on huora


      • Anonyymi

        sinä=paha


    • Mun mielest ananas on pizzas ihan jees :D

      • korppi™

        oot oikeessa kettu98 ananas sopii pizzaan


    • _Pine_apple

      Ananas ei kuulu missään nimessä pizzaan ja vituttaa kun lähipizzerian joka pizza on pilattu sillä.

    • yääääk XD

      ananas on perseestä, pitsassa täydellistä shaibaa.

      olen puhunut.

    • onions

      Miun neljä pizza täytettä on kebu, herkkusieni, kana/katkarapu (riippuu paikasta) ja Ananas. On muuten hyvää :D

      • Fiona99

        Eikäää. Just parasta ananas :D


    • Parhaat täytteet on: herkkusieni, katkarapu, kinkku, simpukka.

    • Solon

      Ananas ei kuulu pizzaan.

    • Se riippuu vähän pitsasta, ei minua ainakaan ananas palat pitsassa haittaa. Ja olen samaa mieltä atrytonen kanssa vaikka vaihtaisin tuon kinkun kebablihaan.

    • Minun pitsaani ananas ei todellakaan kuulu. En tykkää makean ja suolaisen sekoittamisesta ja tölkkiananasta makeampaa onkin vaikea keksiä. Tuoreesta ananaksestasta tykkään sellaisenaan, mutta tölkitettyihin sokeriliemimuhjuihin en kyllä koske.

      En yhtään tykkää kun sillä lötisevällä ananaksella pilataan kaikki muukin. Jos tarjolla on porkkanaraastetta niin olisi kvia kun se myös maistuisi porkkanaraasteelta eikä ananasliemeltä. Turha tulla sanomaan että senkus noukit ne ananakset pois pitsasta tai raasteesta kun se maku tarttuu!

    • Ei niin, koska setä haluaa syödä ananaat, mutta pitsaan en koske pitkällä tikullakaan. Ette siis laita ananaitani mihinkään pitsaan vaan lähetätte setälle.

      Kauniissa paketissa. Rusetti päälle.

      PS. pidän eniten viipaleista (ei murska)

    • Ananashate

      Ananasta ei missään nimessä kuulu pizzaan laittaa...!

      • Kiitos nostosta. Vanhojen hyvien aikojen vakkareita on mukavaa muistella. :)

        Tosin aihetta inhoan....


    • Ananaaaaas

      Jotkut tykkää jotkut ei. Se o vittu pitsa ja ananas
      ``ei kuulu´´ on niin virun lapsellista

    • hyihelvetttttti

      NO NIIMPÄ NIINKU HYI JONU ANANASPITSA JA SE ON TIETEELLISESTI TUTKITTU ETTÄ ANANAS EI KUULU PITSAAN!!1!1 SE PILAA PITSAN KOKONAISUUDEN, PITSAN EI KUULLU OLLA MAKEA HYIHYIYÖK. HÄVETKÄÄ!!!1!1!1!!11!

    • Mimi25

      Se ihan vitun paskaa jos sitä ei siin oo.

    • Anonyymi

      Ananas ei kuulu pizzaan

    • Anonyymi

      Taas kiistellään makuasioista.Minusta taas juusto ei kuulu pizzaan.Miksi yleensä Suomessa sanotaan pitsa eikä pizza?

      • Anonyymi

        Tämä


    • Anonyymi

      Pizzan kuuluu olla SUOLAISTA, niin minkä vitun takia siihen pitää tunkea jotain ananasta?

      • Anonyymi

        Eikö missään ole myynnissä pizzoja ilman ananasta vai onko,oletko kysynyt?


      • Anonyymi

        Pyydät vaan kassalla pizzan ilman ananasta


      • Anonyymi

        On lapsellista juttua. Ananas on eräissä pizzoista hyvää, suolan ja sokerin tasapainottaja.
        Eräät eivät pidä siitä, mutta toiset sitäkin enemmän, joten kukin tavallaan oikeaa vastausta ei ole koska se on ihmisen itsensä makuasia mistä pitää.


    • Anonyymi

      Jonkun mielestä lenkki kuuluu. Ennen, ja jälkeen.

    • Anonyymi

      Oon 11 v poika ja etin tyttistä

      • Mäki oon ihme ja kumma 11v ja etin poikkista. :D


    • Anonyymi

      Kyllä perkele kuuluu! Tapellaanko? Kyllä/Ei - Kyllä - hävisit! Ananas jyräääää!!!!

    • Anonyymi

      Ananas ei kuulu pitzaan eikä kuuluiskaan kuuluu!!! Kuka on samaa mieltä?! 🤢

    • Anonyymi

      Ananas pizzassa=🤢😤

    • Anonyymi

      Ananas pizzassa=🤢😤

    • Anonyymi

      Ananas on ihan ok. Makea sopii suolaisen kanssa yhteen. Ruotsista saa muuten pizzaa, missä on käytetty banaania ja curryjauhetta. Siitä vaan maistelemaan.

    • Anonyymi

      Ananas ei kuulu pitsaan

    • Anonyymi

      ANANAS EI KUULU PIZZAAN!!

    • Anonyymi

      ettekö te vittu ymmärrä että ananas kuuluu pizzaan ellei paskasta tykkää ja makea ja suolainen SOPII yhteen.





      (mut joo toi oli mun mielipide :D )

    • Anonyymi

      En pidä ananas pizzasta. Ennen vielä vähemmän. En pidä ananaksesta muutenkaan. Ärsyttää jos haluaisi jonkun pizzan mutta siinä on sitten ananasta. Ei vaa oo mun juttu

    • Anonyymi

      Ananas on hyvää. Se on hyvää myös pizzassa, muttei pakollinen...riippuu mikä pizza.

      Huom, jokaisella on oma maku mielipide ja siitä ei voi kiistellä. Esimerkiksi minä ihmettelen miten joku voi syödä sipulia🧐? Sipulin syöjät vastaavat: "helposti😛"
      Minä taas sanon: "ananas on hyvää🤗"
      Sipulin syöjät (esimerkiksi): "hyi että🤢!"

      Niin että ei kannata hirmuisesti väitellä jos joku ottaa tosissaan, mutta joo kaikki ei tykkää kaikesta.👌👍

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      240
      3365
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      248
      3123
    3. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      35
      2692
    4. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      237
      2372
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      125
      1675
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      216
      1437
    7. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      11
      1255
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      95
      1230
    9. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      216
      1223
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      118
      1032
    Aihe