Tämän hetken....

Kysymys vaan

tietoa siitä,missä kannattaa rahaa vaihtaa???
Lähdössä Gdanskiin ja mietityttää vaihtaakko rahat täällä Suomessa jo vai vasta perillä.Ei kuitenkaan lentokentällä ole tarkoitus vaihtaa.

2

265

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oscarius

      Tosta on jo täälläki paljon keskusteltu, itse teen niin että otan kentältä automaatista vähän zloteja ellei niitä ole edellisestä reissusta jäljellä millä pääsen keskustaan missä vaihdan eurot zloteiksi sieltä missä on paras kurssi.
      Ja just niin, kentän vaihtopisteestä EI kannata vaihtaa.

    • pln-

      Gdanskin lentokentän lähtevien terminaalien edessä on pari paikallisliikenteen automaattia, josta pystyy ostamaan bussilipun myös luottokortilla, joten kentällä ei ole tarvetta zloteille, jollei siis halua ostaa sieltä mitään. Gdanskin vesi on ihan juomakelpoista, joten vettäkään ei tarvitse välttämättä ostaa kentältä. Itse otan n. litran vettä Turun kentältä ja zloteja on aina tallessa edelliseltä matkalta, joten niillä pärjää keskustaan asti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      236
      738
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      655
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      538
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      427
    6. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      424
    7. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      396
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      387
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      371
    Aihe