Noi kaks vaihtoehtoo on. Kertokaa plussat ja miinukset. Stunttikäyttöön tulee siis :)
monkey vs yamaha aerox
mopoilija2
5298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Manki!!! Se on vaan niin mahtava ja saa paljon osia ja ne osat on halpoja:D
Ja löytyy paljon samanhenkistä porukkaa ja on oma nettiyhteisö monkeyt.net
Vai että stunttikäyttöön... Ota järki käyttöön, mopo on se viimeinen vaihtoehto, jota tuossa voisi edes harkita. Moottoripyörä ehdottomasti tuohon käyttöön, eihän mopolla voi edes polttaa kumia, kun ei paukut riitä. Toki joku sanoo sitä kuminpoltoksi, kun pystyy yhden käden sormilla laskemaan montako kierrosta takarengas pyörähtää minuutissa sen "kuminpolton" aikana... Jos ajattelit hyppiä, niin sitten tietysti crossi tai enska, crosseissa on jäykempi alusta, joten kestää isompia hyppyjä. Keulimiseen mopo ei sovellu, koska ei saa vauhtia tarpeeksi ja ei näytä järin hienolta. Eli mopo ei oikein sovellu stunttikäyttöön.
Voi vittu sun kanssa:''((( ei sun tarvi tolleen masentaa ja kun on tän ikänen niin ei voi ajaa semmosilla tt separeilla ja muuteski ne on kalliita ja kyl mopolla cirklee pyörittelee ja keulii vaikka ei sitä onnistu tekeen suurista vauhdeista joka on hyvä juttu niin ei oo niin vaarallista ja miks sä tuut tänne foorumille dissaan porukkaa ja lannistaan ku voisit kannustaa ja auttaa??
Jos kysymys on kokolailla turha ja tyhmä, niin vastaus ei yleensä ole kovin kannustavan sävyinen, mutta vastauksessa on yleensä jotain asiaakin, kuten tässäkin oli. Eli koska tieliikenteessä ei saa keulia tai polttaa kumia, niin se on tehtävä suljetulla alueella. Suljetulla alueella ei tarvitse ajokorttia, jolloin voit ajaa moottoripyörällä. Niin ja ei se moottoripyörä paljoa maksa. Varmaan 3 000€ saa täysin hyväkuntoisen pyörän, jonka saisi kilpiinkin.