Tervetuloa Twitter-verkkoyhteisöpalvelussa julkaistujen taiteellisten otsikkojen sekä kuvien näyttelyyn. Näyttely on avoinna 18.7.-16.8.2013 osoitteessa http://storify.com/ldezem/verkkotaidenayttely Tilassa saa ottaa kuvia ja teokset ovat myytävänä. Tämä on ensimmäinen yksityisnäyttelyni. Tänne voi kirjoittaa palautetta ja käydä keskustelua avajaisten aikana (18.7. 17:00-18:00). Mukavaa, että pääsit käymään.
Verkkotaidenäyttely (18.7.-16.8.2013)
13
153
Vastaukset
- eero3816
Näyttely siis avautuu 18.7 kello 17:00. Linkkiä on turha rämpyttää ennen avajaisia (404 kuvan ovihan on selvästi kiinni). Vastaan kysymyksiin *koko* näyttelyn ajan. Kiitos mielenkiinnosta!
- TimoB
Sori, myöhästyin kun olin pystyttämässä Martan näyttelyä IRL. Kuvat oli valkoisia. Johtuikohan se siitä että katoin näyttelyn kännykällä?
- eero3816
Kaikkiaan paikalla oli kävijätilaston mukaan 34 vierasta (laite tosin taisi laskea myös selaimen uudelleen latauskerrat kävijöiksi.. Eli todellisia vieraita oli varmaan 5). Twitterissä oli näyttelystä hiukkasen keskustelua ja teosten hintoja kyseltiin. Näyttely on auki 16.8 saakka.. Kiitos kaikille avajaisiin osallistuneille. Palautetta voi lähettää ja keskustelua käydä koko kuukauden ajan.
- pietarikyl
Kiitti näyttelystä! t. Pietari Hki
- wutangmunkki
Kiitos munkin puolesta. T: munkki, Helsinki
- riikriik
siis onks avajaiset muka jo loppu?
- eero3816
Juu.. Oli hituseen väkeä ja Pietsua janotti. Tykkäsitkö näyttelystä?
- riikriik
Joo! Tykkäsin siitä "Tämä teksti on universumin keskipiste" ja Jää-sarjasta. Oisit kyl vähän voinut skarpata sen messumaton kanssa... ;)
- eero3816
Sellasta se on. Kierrätyskama määrittää esteettisistä mahdollisuuksista. Kiitos kun kävit näyttelyssä!
- Bombonare
Hidas yhteys mobiilitukiasemalla ei kompannut vierailua, mutta ymmärsin ehkä sentään, mistä on kyse. Sama homma, kuvat valkoisia. Vahvaa debyyttinäyttelyn tuntua välittyi erityisesti tilan koristelusta, siitä iloa. T.Vili
- eero3816
Kiitos kaikille vieraille. Tilastojen mukaan käsi 177 vierasta. Tässä vielä kuva näyttelystä. http://www.flickr.com/photos/jukkapalmu/9530063929/
Ensikertaan! - hohhoijaa
Mitäs idea on pitää verkkonäyttely kello se ja se välissä, täähän on internet eikä mikään kivijalkagaleria. Voi mitä typeryyttä taas.. ja vielä tänne pitää linkittää tollanen, joka 99,999% off-line ajasta minkä tuo linkki täällä esillä.
- eminem3816
Heippa kiitos palautteesta. Mua on pitkään kiinnostunut tavalla tai toisella tehdä netistä henkilökohtaisempi. Kerran suunnittelin verkkosivua jolle pääsee vain kaksi vierasta kerrallaan (muut joutuu jonottamaan). Idea pitää verkkosivua auki vain tiettynä aikana syntyi siitä. Toi storifyn 404 symboli on suljettu ovi.. Eikö se ole outoa jos mikä. Verkottoman maailman ja verkon repsesentaatiot sekoittuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061