Kuukkelin uuden päivityksen jälkeen hävisi Bellestä googlen karttasovellus. Uusin versio ei toimi puhelimessa. Saako enää kunnollista versiota tähän puhelimeen?
500 ja gmaps
uppistarallaa
792
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Google Apps Mobile sivulta voit lataa sen saman,selaimella
Latasin sieltä ja löytyi ainoastaa uusin versio joka ei pelitä kunnolla. Puolet näytöstä on navigointi näppäintä ja kartta niin pikkiriikkinen eikä zoomaus ja kaikki painikkeet toimi. Yritin ladata uudestaankin mutta tulos on sama. En löytänyt kun sen yhden version Google Apps Mobilesta ja järjestelmä vaatimuksena Anroid jotakin, symbianista ei puhuttu sanallakaan. Joten pitääkö unohtaa koko juttu niin kauan kun on tämä kalikka?
http://gallery.mobile9.com/topic/?ii=3715&tp=google maps
Tuolla voi olla vanhempia versioita. Lataaminen omalla vastuulla!
Menit siis puhelimen selaimella m.google.com/maps sivulle,sieltä pitäis päästä ainakin minä pääsen lataamaan oikean symbian version 4.1.1 ,eikä se kyselly mitään androidista vaan latas samantien.
http://www.nextwap.net/load/file/2008/Google_Map_V.4.1.1_For_Symbian_Belle_Anna_Signed.html
Kyllä sen lataamaan pystyy ja aukeaakin mutta puolet siitä karttasovellusta on niitä isoja navigointi näppylöitä ja osa niistä ei toimi. Eli kartta osa on todella pieni ja sitä ei saa zoomattua. Ei oikein käytännöllinen kun on postimerkinkokoinen ja näkyy koko maailmankartta :(
Tuolla antamallasi linkin avulla sain ladattua etsimäni version. Aukesi hetkeksi ja pimeni. Internet yhteys jää vilkkumaan sovelluksen kohdalla. Tätä ei tee muiden sovelluksien kanssa?
Jesss!!!!! Sain toimimaan, wlan piti olla päällä myös. Kiitos linkistä!