DanskeBankin sisäänkirjautuminen on muka uudistunut. Siellä lukee, että ei tarvitse enää Javaa. En aikaisemminkaan päässyt IE:llä pankkiin. Firefoxilla pääsin. No nyt ajattelin kokeilla IE:llä. Vaikka kuinka laitoin salasanan oikein, heitti minut pois. Kokeilin sitten Firefoxilla. Siinä onnistui, hyväksyi salasanan ja tuli sivu, jossa valitaan turvaluku. Mikä mättää IE:ssä? Niin. koneessani on Windows 8.
Johan on kumma
ei olekaan valmis
771
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
IE on heille jotka osaavat.
Muille on lelut.
H.
Heiluta leikkuas, tahdissa, jos osaat!!
Ei nysällä voi tehdä helikopteria, tietsikkamiehen korppu on lerppu.
Danskebankin ohjelma uudisti. Javan poistumisesta tänä vuonna kerrottiin jo vuoden alussa.
Ongelmissa kannattaa ottaa yhteyttä Danskebankkiin. Kirjauduttuasi voit lähettää sinne kirjautumisen jälkeen e-mailia. Kirjautumisen jälkeen voi testata myös koneensa ja saa listan missä on ongelmia, jos on.
Tällä palstalla saa outoja vastauksia. Oletko päivittänyt firefoxin tai mitä selainta sitten käytätkin.
"kysy danskelta"
Hyvä kommentti.
Osaavat tiesivät tuon.
Tiesivät myös että Java on täynnä reikiä.
Myös IE tiesi tuon ja osasi.
H.
No oma vikasi jos käytät Dansken palveluja. Ostivat pankin Suomesta ja ajoivat alas sen ainoan toimivan osan eli nettipankkipalvelut. Nyt sitten sähläävät varmaan ikuisesti oman viritelmänsä kanssa.
Vaihda pankkia, saat kunnon nettipankkipalvelun.
Ei se olekaan pääpankkini. Siirrän joskus muutamman kympin sinne. Pidän sen siksi, että minulla on ykkösbonus Mastercard ja DanskeBankista näen aina sen tilanteen. Olen sen saanut siis DanskeBankin kautta (tai mikä lienee silloin pankin nimi ollut). Ja jos joku luki tarkkaan, PÄÄSEN pankkiin FIREFOXIN selaimella, mutta en IE:llä edelleenkään, vaikka ei enää Javaa tarvitakaan. Minulle on ihan sama mitä kautta sinne menen, niin harvoin käyn sivuilla. Mutta ihmettelen vain kun se ei kuitenkaan vielä toimi IE:ssä