Mikä on paras paikka pienten lasten kanssa? Jossa uimarantaa ja myös shoppailumahdollisuuksia ja edullista? Ilmeisesti bussilla edullista kulkea vesipuistoihin ja muihin aktiviteetteihin?
Minne kannattaa matkustaa lasten kanssa?
9
957
Vastaukset
- i love kypros
mielestäni protaras sopii hyvin lapsiperheille pieni rauhallinen paikka,rannat valittu euroopan parhaimmaksi.yöelämä ei ole niin kovaa kuin muualla!!!
- mimmut2
Oman kokemuksen mukaan Larnakassa parhaat shoppailumahdollisuudet ja kiva ranta myös.
Itse majoituimme lapseni kanssa Loutsiana-huoneistohotellissa n. 4 km Ayia Napan keskustasta. Ehdottomasti suosittelujen arvoinen paikka, me ainakin menisimme heti uudelleen! Paljon ihania rantoja lähellä ja euroopan suurin vesipuisto alle kilometrin päässä. Bussilla pääsee kätevästi ja edullisesti joka paikkaan, me kävimme mm. Larnakassa ja Protaraksessa. Hotellissa oli paljon lapsiperheitä ja tyttäreni sai monen monta uutta ystävää. Henkilökunta oli mitä mainiointa ja sai olon tuntemaan todella tervetulleeksi. Sijainti sen verran kaukana keskustan hälystä, ettei häirinnyt meitä lainkaan. Yhtenä iltana kävimme Ayia Napan huvipuistossa Luna Parkissa, mikä sijaitsi aivan keskustassa ja käveltyämme sieltä pois n. klo 23, saimme olla kyllä ihan rauhassa. Ei ainakaan siihen aikaan näkynyt vielä hurjaa nuorten biletystä :) - nuoripari1
TODELLAKIN PROTARAS! ihana turvallinen lapsiystävällinen lomakohde t. nuoripari
- vicivhh
Oltiin Tjäreborgin sunwing sandy bay beach hotellissa ayia napassa. Hotelli mahtava, ja sijainti todella rauhallinen mutta suomen hinnoissa kaikki koko kylässä, ei juurikaan shoppailumahdollisuuksia. Isoissa kaupungeissa ei käyty ollenkaan. Jos shoppailua ei kaipaa niin täydellinen lomakohde lapsiperheelle!
- i <3 cyprus
vicivhh kirjoitti:
Oltiin Tjäreborgin sunwing sandy bay beach hotellissa ayia napassa. Hotelli mahtava, ja sijainti todella rauhallinen mutta suomen hinnoissa kaikki koko kylässä, ei juurikaan shoppailumahdollisuuksia. Isoissa kaupungeissa ei käyty ollenkaan. Jos shoppailua ei kaipaa niin täydellinen lomakohde lapsiperheelle!
Ayia napa maailman kovimpia bilepaikkoja!!!! Meno siellä oli villiä ja järkyttävää! 10km ayia napasta, Protaras. TÄYDELLINEN PAIKKA! Varsinkin lapsille ja perheille.
- Adele4
Mitään villiä ja järkyttävää emme toukokuussa havainneet Aya Napassa. Tietenkään
emme liikkuneet aamuyöstä pienen lapsen kanssa,mutta illalla käytiin kaupungilla syömässä ja liikuttiin bussilla, kuten monet muutkin lapsiperheet.
Protaraksessa pistäydyttiin, mutta se tuntui olevan ihan venäläisten paikka.... - olillantyyne
Ei kaupungilla (ayia napa) ole muualla kuin baarikadulla hulinaa, keskikesällä ehkä onkin mutta muulloin ei.
Sopii erittäin hyvin lasten kanssa matkustaa. - äitee77
Onko sunwing sandy bay beach hotellissa funpoolissa vesiliukumäki? ei siis ihan pienille lapsille tarkoitettu nilkkavesialtaassa, mutta vähän isommille tenaville tarkoitettu? Onko tarpeeksi rauhallinen sijainti lapsiperheelle joka ei aio bilettää?
- dfefe
Ëi ollut ainakaan viime kesänä vielä liukumäkeä muualla kun vauvojen altaassa, sijainti on täydellinen lapsiperheelle. Ei mitään biletystä lähimaillakaan mutta ruokapaikkoja ja kioskeja sitäkin enemmän. Ranta on myös ihana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27110072K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2165789Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1695316PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *804955Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot93208Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe32599- 2122499
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122319Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3712103- 241965