Isoveli pilaa elämän!

MuaVituttaa

Oon 12v Tyttö ja mun isoveli pilaa mun koko elämän! Sillä on "vähän" huono sosiaalisuus ja sil on huono maine. Sillä ei oo kanui eikä mitää. Sen nimi ois vaikkaa Roni. Roni osaa ohjelmoida koneella ja sellasta. Kaikki isommat pojat sanoo kun meen ohi "Hei kato! Tossa on Ronin pikkusisko". Se viduddaa ihan sairaasti!
Kaikki kysyy kans kokoajan et "Onko Roni kiva?"! Mun tekis mieli ragee niille. Joskus raheen mun kamuille ihan tavallisista jutuista.

Ps. Onko kellään apukeinoja?
Pps. Kiitti kun jaksoit lukee! :)

2

282

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninnisiili

      No olipa kauhee ongelma!

    • fnfn

      Opi hyväksymään sun veli sellasena kun se on, muidenkin pitäs. Arvosta sitä nii ehkä seki alkaa arvostamaan itteään ja saa niitä kanuja kun sen sosiaalisuus paranee.

      Kun sulta kysytään onko Roni kiva, vastaa että on. Ei sun mainetta pilaa se, että rakastat isoveljeäsi, parantaa ainoastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      36
      1256
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      58
      1025
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      943
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      56
      904
    5. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      781
    6. 65
      768
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      716
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      38
      688
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      682
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      30
      625
    Aihe