Mitä mieltä olette nimestä Niino? Vaikuttaako liian erikoiselta?
Niino
24
967
Vastaukset
- ISMO LAITELA
Vaikuttaa homostelijan nimeltä.
Mielestäni aika kamala,liian "väännetty"
Niilo tai Niila?Nino?- njaa.
Tulee mieleen "niin o", mutta käyhän se.
- entäs.
Iino
- gdfsdfg
Suosittelen myös seuraavia:
Liiso
Maijo
Minno
Millo
Riikko
Riitto
Saaro
Sanno
Karoliino
Sofio
Saijo
Unelmo
Tuulio
Hillo
Emmo
Marketto - Niin no
Niin no
Niilo on ok - naksi
Samalla linjalla edellisten kanssa, kuulostaa samalta kuin "niin on".
Ja samaa mieltä edelleen, että NIILO ihana ja paljon parempi.- GoldenStar
samalla linjalla mennään edellisten kanssa. Tulee mieleen ''niin no..'' itse vääntäisin Niiloksi tai Ninoksi.
- Helena Kuula
Pitäisi sanoa Niilo, mutta kieli liimaantunut kitalakeen kiinni?
Vaihtoehtoisesti:
Viilo
Sepalus
Humidori
Emmerdale
Vatijunior
Höttöpoika
Nemo (ei kukaan) - Äly hoi - älä jätä
Niino... miten niin erikoinen? Mietippä hetki keskenäsi!!!!
- teleste
niino!! helvetin hyvä nimk olis myös kumipää
- Massasatsi
Kyllähän tuo Niino toimii, voisi myös vastata kysymyksiin omalla nimellään, esim: "eikö tuolla aidan vieressä juokse mäyrä jonka nimi on myyrä?" ja tähän Niino voisi vastata vain että "NIINO"
Toinen erittäin toimiva ja itsenäisyyttä vaaliva nimi olisi myö Salviksa! - kinkkanokka
niino.
- Roskis-Masa
Mielestäni helppo ja mukava nimi lapselle olisi Niino Niinä Niinonen. Mukava tatsi nimessä.
- Ulvova-kyyläri
Niino kajahtaa pikkusen putsarii. Saatanan paljon paremmin huuhtelis jollain Kalervo nimel tulee mielee kale ite isoil 50millisil imusarjoil (saken virtaustuolis niil hörönokka sarjoil 232hv / 12,7nostolla)
- möhömatti
Ifk-tappara 7-7
- JL-Vesala
Ei missään nimessä, Niino on tavanomaisen mahtava nimi ilman helvetinmoisia paukkeita :)
Rovasti Mauri Malkavaaran sanoin avatkaamme virsikirjan sivu snn snn säkeistöstä 3 yhteen ääneen :):):):):):):):):):):):):):):):):):)
Pojan nimeksi voisit myös kaavailla seuraavia:
Kakku
Teleste
Molho
Svejeste
Malppikse
M/S Finlandia
Täppi
Syyläri
Mukavan ihanan raikasta syyssatsia sinulle :) :) :) :) - R.Kingström
Onks sun murot jäähtyny?
- RibsNchips
Oman esikoiseni nimesin kyljykseksi :) seuraavan lapseni ristiäiset ovat juuri ovella ja aion nimetä hänet ovelasti nimelle: kyljys :)
- reseptireija
Kuori ne kusiset juurekset ja raasta ne raikkaaksi raasteeksi esimerkiksi monitoimikoneessa. Suikaloi kaali ja sipuli.
Kuullota koko paska miedolla lämmöllä öljyssä kattilassa tai padassa. Lisää liemi, yrtit ja pippuri. Kuumenna kiehuvaksi ja keitä loivalla liekillä kannen alla noin puoli tuntia.
Suikaloi PALVITSELIHA. Lisää keittoon liha ja etikka. Hauduta vielä 5 minuuttia ja ranskalaiset ovat valmiita nautittavaksi. - MÖKKISÄÄNTÖPINGIS
Niino on kyllä upean kaunis perinteinen virulainen nimi!!
Pohtisin silti kuitenkin vielä myös näitä nimiä:
Kössi
Kimmo
Kejekse
Aatu
Jiri
Harmitta
Urppakaaos
Oman äpäräpoikani nimesinkin kauniisti perinteitä kunnioittaen Aatu Harmitta-Harmitta Ngösseliksi =)))
MUKAVAN MÄJÄHTÄVÄÄ UUTTA VUOTTA TEILLE =)))))))!!! - Hulju-Helmiira
Niino ei todellakaan harvinainen nimi, sehän on joka toisella suomalaisella. Hölppö-Hemmiina sen sijaan parempi nimeksi.
- Anonyymi
Snäksi-snejekse
- Anonyymi
happee vaa ipanalle jos nimi on tönöing man/eino/kumimassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2343493- 623112
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I672676Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk352565Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve842136Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851919Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191885Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401842Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.931711Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691063