Tunnen itseni oudoksi ja yksinäiseksi

Kieltämättä alkaa olla vähän surkea olo, että on 21 vuotta mittarissa, mutta en ole vielä seurustellut (enkä edes suudellut) naisen kanssa. On alkanut olla jo vähän yksinäistä. En ole löytänyt tältä pieneltä paikkakunnalta ketään. Netissä olen nyt viimeaikoina yrittänyt hieroa jonkinlaista tuttavuutta mukavan oloisiin naisiin, mutta nekin yhtäkkiä lakkasi vastaamasta viesteihin. Ehkä olen liian tylsä, outo tai vaikeasti lähestyttävä, tai sitten ne vaan löyti heti paljon parempaa seuraa ja unohti, että olen edes olemassa? Näen ympärilläni vain niitä onnellisia pareja tai niitä, jotka on kerennyt jo pyörittää useampaa naista ja oma tilanteeni tuntuu heihin verrattuna ehkä vähän säälittävältä. Vaikka omaa elämää ei pitäisi vertailla toisten elämiin, niin tottakai se pistää miettimään, että missähän se vika nyt sitten omalla kohdallani on. Kukaan ei halua näin ujoa, rauhallista, nörtähtävää ja terveelliset elämäntavat omaavaa naista? En tietääkseni ole ulkonäöltäkään ainakaan mitään pahinta mahdollista suohirviölajiketta.

En käy baareissa. En tiedä löytyisikö sieltä helpommin jotakin seuraa, mutta en voi sille mitään, että näen sen jostakin syystä epäviihtyisänä ympäristönä itselleni. Hakeudun mieluiten johonkin rauhalliseen paikkaan, mutta eipä sitä naista minun tuurillani mistään kirjastostakaan tai lenkkipoluilta löydä.

Olenkohan sitten liian nörtti naiseksi ja se on paha turn off? Ainakin pelaan erilaisia pelejä, katson ohjelmia (olen nyt viime aikoina tainnut hurahtaa scifiin, mutta kyllä muutkin kelpaa!), viihdyn paljon tietokoneella ym... mutta kun nämäkin asiat on todennäköisesti vain sellaisia, johon tällä hetkellä hukutan vapaa-aikaani, kun olen yksinäinen. Saan näistä edes jotakin sisältöä elämääni. Jos seurustelisin, en tietenkään olisi mikään nenäkiinnitietokoneessa -tyyppi joka jättää kultansa vähälle huomiolle, vaan tottakai se suhde menisi kaiken tuon edelle! Oikeastaan olen varmaan vähän romanttinen ja uskoisin olevani hyvä ja uskollinen kumppani toiselle. Haluaisin nähdä ja kokea sen toisen kanssa paljon kaikkea uutta. Vaikka olenkin rauhallisia koti-iltoja rakastava ihminen, olisi minusta varmasti muuhunkin kuin sisällä nököttämiseen. Jostakin syystä minua ei vaan koskaan huomata, vaan taidan ikuisesti pysyä sellaisena harmaana seinätapettina kaikille.

Tämä taitaa olla kyllä vähän masentava postaus... :D
http://www.youtube.com/watch?v=gm-Fe_MCFUk
24554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Voi älä huoli :)
Olen minä olen vain vuoden nuorempi ja sama juttu, en ole seurustellut taikka suudellut toista. Uskon että jokainen saa kuitenkin oman rakkaan kunhan se aika tulee, en voisi kuvitellakaan seurustelevani näinä edellisinä 2-3 vuotena kun on tapahtunut perheen sisässä asioita, nyt alkavat nekin selvitä joten olen avoimin mielin. Ainakin itse mietin aina mitähän tuleva kumppani miettisi kun olen näin kokematon, mutta uskon myös ettei se olisi loppujen lopuksi mikään kriteeri miksi en kelpaisi kenellekään sen takia.

Käyn minäkin harvoin baareissa, ehkä kerran kuussa jos sitäkään, täällä missä asun on vain näitä heterobaareja, eikä ne oikein enää kiinnosta, ei vain jaksa katsoa sitä nainen ja mies pussailua kun niillä näyttää niin helppoa olevan tuo toistensa löytäminen, ei se tosin niillä kauan kestä, suhde siis.
Koneella tulee roikuttua, se ei taida olla suuntaumisesta kiinni hah? :D
Et ole yksin vaikka siltä tuntuukin.


http://www.youtube.com/watch?v=26SmrVXh33s

Äänestä
  • Kiitos kauniista sanoista. Tällä hetkellä on vaan sen verran pahasti mieli maassa, etten oikein jaksa uskoa tuohon, että kaikille löytyisi jokin aikanaan. Ehkä meille joillekin sitä aikaa ei vaan tule välttämättä koskaan?

    Se näyttää olevan ihan sama, että millä mielellä on liikenteessä - joka tapauksessa onnistun aina karkottamaan kaikki naiset. Tuntuu melkein kirotulta olla lesbo, kun en kelpaa naisille ja miehiä marssii välillä lauma perässä... mutta minkäs sitä itsellensä mahtaa? Miten voin olla näin epäonninen?

    Äänestä

Minä olen*

Äänestä

Minusta kuulostat kyllä aika ihanalta ^_^

Äänestä
  • No kiitoksia :)

    Äänestä

Ehkä olet liian kaunis.
Tai ehkä kiinnität itse huomiota vain kauniisiin huomiotaherättäviin naisiin etkä edes huomaa niitä vaatimattoman näköisiä nörttityttöjä, jotka vakoilevat sinua kirjaston hyllyjen takaa tai juoksevat ohi lenkkipolulla?

Äänestä
  • Tuo on totta, jos on kaunis niin ajatellaan että ei uskelleta lähestyä tai muuten esim erinäköisempi kuin normaali suomalainen.

    Äänestä

  • Kiinnitän huomiota vaikka minkälaisiin naisiin. Ei niiden vaatteiden tarvitse olla mitään viimeisintä muotia, kunhan vain hygieniasta ja muusta siisteydestä pidetään huolta... ja tietenkin luonne on kohillaan.

    Jostakin syystä taidan eniten viehättyä niistä tosi ujoista ja hiljaisista tyypeistä, jotka ei pidä itsestänsä liikaa meteliä ja jotka jää monille muille varmaan huomaamattomiksi. Ne on vaan niin älyttömän suloisia! :D

    Kyllähän se taitaa niin mennä, että kaunis luonne kaunistaa ja ruma luonne rumentaa. Se on ihan sama kuinka missin näköinen on ulkonäöltä; jos se on luonteelta ilkeä, kylmä tai muuten törkeä, niin eihän se sievä ulkokuori siinä tietenkään enää mitään pelasta vaan kiinnostus menee nollille.

    Äänestä

  • Näkymätön pianisti kirjoitti:

    Kiinnitän huomiota vaikka minkälaisiin naisiin. Ei niiden vaatteiden tarvitse olla mitään viimeisintä muotia, kunhan vain hygieniasta ja muusta siisteydestä pidetään huolta... ja tietenkin luonne on kohillaan.

    Jostakin syystä taidan eniten viehättyä niistä tosi ujoista ja hiljaisista tyypeistä, jotka ei pidä itsestänsä liikaa meteliä ja jotka jää monille muille varmaan huomaamattomiksi. Ne on vaan niin älyttömän suloisia! :D

    Kyllähän se taitaa niin mennä, että kaunis luonne kaunistaa ja ruma luonne rumentaa. Se on ihan sama kuinka missin näköinen on ulkonäöltä; jos se on luonteelta ilkeä, kylmä tai muuten törkeä, niin eihän se sievä ulkokuori siinä tietenkään enää mitään pelasta vaan kiinnostus menee nollille.

    niin mut ongelma onkin siinä, että kauniille tytölle annetaan mahdollisuus, mutta vähemmän kauniille ei.

    Äänestä

Vastataan näin:

Mitä pelejä pelaat? Mikä scifi sarja?

Jos täältä vaikka edes kaveria löytyisi alkuun. :D

Äänestä
  • En nyt jaksa mitään kummoisempaa listausta tehdä, kun pelailen oikeastaan kaikenlaisia pelejä ihan laidasta laitaan... olempas laiskalla tuulella. :D no, äskettäin sain kuitenkin pelattua Zeldan Wind Wakerin läpi. Nyt on sitten viimeaikoina tainnut eniten kiinnostaa Skyrim ja jokin vanha Metroid.

    Äänestä

Tuon kirjoituksesi perusteella, minä kiinnostuin. Tykkään nörteistä ja ujoista, mutta kyllä sulla fksua ja humoristista juttua riittää. Me like! Rohkeesti vaa tutustu ihmisiin, kyllä sieltä se oikea kolahtaa!

Ja tuo terveelliset elämäntavat on plussaa. Tuntuu että jokaisella on elämänsisältönä vain päihteet ja baareilu. Itsekin myönnän tuon osan kuuluvan vahvasti elämääni tällä hetkellä. Mutta haaveilen tytöstä jonka tapaisi vaikkapa kirjastossa, bussissa, treeneissä.

Äänestä
  • Kiitos :)

    Äänestä

mä oon huomannu että jokaisella on hetkensä, varmasti moni voi yhtyä tuohon tunteeseen ku ei oo ketään ja kukaan ei osota mielenkiintoo mut sillon ku sitä vähiten oottaa nii se saattaa yllättää.. :)

Äänestä

Täältä löytyy yks epätoivoinen lisää.. Ikää mittarissa 23 eikä ainuttakaan suhdetta ole tähän mennessä ollut. En ole edes koskaan suudellut ketään. Ja vapaa ajalla en muuta teekään kuin notkun koneella tekemisen puutteessa. Kaikilla muilla tuntuu olevan oma kulta kainalossa kun minä saan aina viettää iltani yksin.. Eikä perässä juokse sen enempää naiset kun miehetkään. Pidän itseäni sosiaalisena, puheliaana ja helposti lähestyttävänä mutta en ymmärrä miksi kukaan ei koskaan ole kiinnostunut minusta siinä mielessä..

Äänestä
  • miten sä sitten pokailet, teeksä aina jonkun saman mokan mitä et ees tajuu? Eksä löydä ketään jota lämmitellä? Näissä kun jää yksin ni yleensä syy on se ett ei vaa ite osaa mitää aloitteellisuutta. Odotetaan ja ihmetellään. Kaikki ei ole niitä jotka pokataan vaan on ihmisiä joiden pitää tehdä itse se duuni. Ei sen kummempaa.

    Äänestä

  • f4ck kirjoitti:

    miten sä sitten pokailet, teeksä aina jonkun saman mokan mitä et ees tajuu? Eksä löydä ketään jota lämmitellä? Näissä kun jää yksin ni yleensä syy on se ett ei vaa ite osaa mitää aloitteellisuutta. Odotetaan ja ihmetellään. Kaikki ei ole niitä jotka pokataan vaan on ihmisiä joiden pitää tehdä itse se duuni. Ei sen kummempaa.

    No empä ole koskaan lämmitelly enkä pokaillu ketään.

    Äänestä

  • Jaa mää vai??

    Äänestä

  • Yksinäinen2 kirjoitti:

    Jaa mää vai??

    Joo no... se osoite on siinä nyt vaan tarjolla, tosin varmaan ihan turhaan laitoin. Oli kait hölmöä ajatella, että ketään oikeasti kiinnostaisi sen vertaa että jaksaisi alkaa kirjotella mitään

    Äänestä

  • Näkymätön pianisti kirjoitti:

    Joo no... se osoite on siinä nyt vaan tarjolla, tosin varmaan ihan turhaan laitoin. Oli kait hölmöä ajatella, että ketään oikeasti kiinnostaisi sen vertaa että jaksaisi alkaa kirjotella mitään

    No asenne sulla ei ainenkaan ole kohillaan :D Mä en nyt yleensäkään ole kovin hyvä kirjoittelemaan, ainenkaan tuntemattomille =)

    Äänestä

Missä päin asut?

Äänestä

joo.. mie saattasin olla se oikea...

Äänestä

Musta sä kuulostat ihan mahtavalta tyypiltä! Just kivalta, ihanalta.

Mulla on ollut pisempään jo ongelmaa, ettei löydy ketään oikeaa. On ollut muutamia ketkä säätävät pari viikkoa ja lopettavat suhteen kun en ole kiva enää tai tarpeeksi nätti.
Tahtoisin rakkautta, en säätöä.
Olen tosin aika ujo lähestymään ketään.
Toisaalta olen hiljainen ja näkymätön, toisaalta kavereiden seurassa kyllä huomattavissa räpätyksen perusteella.
Yritän olla tosi positiivinen ja kotioloissa etenkin rakkaan kanssa haluan vain nyhjätä ja olla lähellä. Annan myös tarpeen tullen oman tilan.
Mikään nätti en ole, luonnollinen. Yleensä meikitön ja hiuksetkin lähinnä vain harjattu. Hygieniasta pidän huolta kyllä, vaikken aina farkut jalassa kuljekaan.
Toki nää eläimet rajoittaa ihmisiä, kaikki ei tykkää eläimistä. Harrastan liikuntaa pienimuotoisesti, on vähän pyöreyttä, muttei pahasti.
En tiedä miksen kelpaa, no on tässä aikaa vielä etsiä, kun ikää ei ole paljoa

Äänestä
  • Miten hygienia parantuu kun on farkut jalassa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Näkymätön pianisti kirjoitti:

Kieltämättä alkaa olla vähän surkea olo, että on 21 vuotta mittarissa, mutta en ole vielä seurustellut (enkä edes suudellut) naisen kanssa. On alkanut olla jo vähän yksinäistä. En ole löytänyt tältä pieneltä paikkakunnalta ketään. Netissä olen nyt viimeaikoina yrittänyt hieroa jonkinlaista tuttavuutta mukavan oloisiin naisiin, mutta nekin yhtäkkiä lakkasi vastaamasta viesteihin. Ehkä olen liian tylsä, outo tai vaikeasti lähestyttävä, tai sitten ne vaan löyti heti paljon parempaa seuraa ja unohti, että olen edes olemassa? Näen ympärilläni vain niitä onnellisia pareja tai niitä, jotka on kerennyt jo pyörittää useampaa naista ja oma tilanteeni tuntuu heihin verrattuna ehkä vähän säälittävältä. Vaikka omaa elämää ei pitäisi vertailla toisten elämiin, niin tottakai se pistää miettimään, että missähän se vika nyt sitten omalla kohdallani on. Kukaan ei halua näin ujoa, rauhallista, nörtähtävää ja terveelliset elämäntavat omaavaa naista? En tietääkseni ole ulkonäöltäkään ainakaan mitään pahinta mahdollista suohirviölajiketta.

En käy baareissa. En tiedä löytyisikö sieltä helpommin jotakin seuraa, mutta en voi sille mitään, että näen sen jostakin syystä epäviihtyisänä ympäristönä itselleni. Hakeudun mieluiten johonkin rauhalliseen paikkaan, mutta eipä sitä naista minun tuurillani mistään kirjastostakaan tai lenkkipoluilta löydä.

Olenkohan sitten liian nörtti naiseksi ja se on paha turn off? Ainakin pelaan erilaisia pelejä, katson ohjelmia (olen nyt viime aikoina tainnut hurahtaa scifiin, mutta kyllä muutkin kelpaa!), viihdyn paljon tietokoneella ym... mutta kun nämäkin asiat on todennäköisesti vain sellaisia, johon tällä hetkellä hukutan vapaa-aikaani, kun olen yksinäinen. Saan näistä edes jotakin sisältöä elämääni. Jos seurustelisin, en tietenkään olisi mikään nenäkiinnitietokoneessa -tyyppi joka jättää kultansa vähälle huomiolle, vaan tottakai se suhde menisi kaiken tuon edelle! Oikeastaan olen varmaan vähän romanttinen ja uskoisin olevani hyvä ja uskollinen kumppani toiselle. Haluaisin nähdä ja kokea sen toisen kanssa paljon kaikkea uutta. Vaikka olenkin rauhallisia koti-iltoja rakastava ihminen, olisi minusta varmasti muuhunkin kuin sisällä nököttämiseen. Jostakin syystä minua ei vaan koskaan huomata, vaan taidan ikuisesti pysyä sellaisena harmaana seinätapettina kaikille.

Tämä taitaa olla kyllä vähän masentava postaus... :D
http://www.youtube.com/watch?v=gm-Fe_MCFUk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu