Ravintola kysely!!

misito

Ollaan lähdössä kuun lopulla Berliiniin,asutaan Potzdamer Platzilla. Meitä on 8hlöä ja tarkoitus mennä juhlistamaan eräänä iltana. Onko teillä hyviä ehdotuksia ravintoista?Mielellään kreikka ,turkki tai italialainen.

9

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :):)

      Erittäin hyvä italialainen ravintola on nimeltään Ristorante avanti,sieltä saa todella hyviä pihvejäkin.. Tulimme muutama yö sitten Berliinistä ja kahtena iltana kävimme kyseisessä ravintolassa. Eikä kovin kalliskaan esimerkiksi spagetti carbonara oli 6€! Ravintola löytyy osoitteesta Rankestraße 2, joka sijaitsee aivan lähellä KaDeWe tavarataloa. Samalta tieltä löytyy useita muita ravintoloita!

      • misito

        Kiitos, pistän heti tutkintaan:)


      • Juutuu2
        misito kirjoitti:

        Kiitos, pistän heti tutkintaan:)

        Paikka ei ole tosin lähellä Potsdamer Platzia, mutta Metro U2lla pääse.


    • potsdamer

      Koko SonyCenter Potsdamerplatzilla on yhtä ravintolamaailmaa, mistä vähän hakemalla löytyy mitä tahansa

      • misito

        Niin varmaan,on vaan kiva kuulla jotakin suosituksia ja sitten etsiä ne netistä. Ja koska Meitä on useampi niin olisi kiva tehdä varaus etukäteen. Ja jos on omakohtaisia hyviä ravintolakokemuksia otan mielelläni ne vastaan. Kiva kuitenkin tietää että on mistä valitä lähellä.


    • Kartoffelladen

      Suosittelisin saksalaista kuten Kartoffelladen Europa-Centerissä.

      • Korjaus

        Anteeksi, muistin ravitsemusliikkeen nimen hiukan väärin. Se ei siis ole Kartoffelladen vaan Kartoffelkiste. Kiva paikka. Europa Centerissä.


    • jippuli1

      NImestä huolimatta hyvä paikka ja mielenkiintoinen sisustus
      'white trash fast food'

    • t-m71

      Hackescher Markt juna-aseman alla olevlla aukiolla on Rocco-niminen ravintola, jossa mukava tunnelma ja hyvä palvelu. Aukiolla on myös muita tunnelmallisia hyviä ravintoloita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      485
      3800
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2836
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      279
      2158
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      449
      2013
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1364
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      1271
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1138
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      80
      1048
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      1019
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1018
    Aihe